Tomēr _JL_ valde lēmumu pieņēma kongresa rītā - visticamāk, tieši tādēļ, lai nepieļautu D.Titava ievēlēšanu valdē, uz kuru E.Repše plānojis viņu izvirzīt. E.Repše kongresā nepiedalījās un darīja tam zināmu, ka atsakās kandidēt arī uz valdi. Viņš tomēr nesteidza pamest partiju, ne arī finanšu ministra amatu. Konkurenti no Tautas partijas, iespējams, to pat varētu gaidīt, jo visvairāk viņi nav apmierināti tieši ar finanšu ministra darbību. Pagaidām nekas neliecina, ka, atbrīvojoties no D.Titava, kāds būtu vēlējies mazināt arī E.Repšes ietekmi.
No rīta D.Titavs bija ieradies kongresā, bet drīz pēc tā sākuma Edgars Jaunups izsauca viņu no zāles, kurā D.Titavs vairs neatgriezās. Ar viņu sazināties Dienai neizdevās. E.Repše ar medijiem aktīvi sarakstījās telefona īsziņās. Norādot uz valdes lēmumu kā «prettiesisku un neētisku rīcību», E.Repše vienā no īsziņām raksta: «Es biju gatavs startēt valdē, bet partijas vadība un valde ļoti labi apzinājās viņu steigā pieņemtā lēmuma sekas.» Viņš novēl partijas vadībai sekmes un cer, ka tā pati apzināsies savu kļūdu un to labos.
Premjers Valdis Dombrovskis, kurš balsojumā atturējās, savu rīcību nekomentēja, bet bija sazvanījies ar E.Repši un pārliecinājies par viņa gatavību turpināt darbu valdībā. To, ka E.Repše kā JL dibinātājs ir īpašs cilvēks partijā, atzina vairāki kolēģi cerībā, ka viņš nepieņems pārsteidzīgu lēmumu, kas ir svarīgi lielo mērķu vārdā, kā norādīja priekšsēde Solvita Āboltiņa. Viņa neatklāja, par kādiem rupjiem disciplīnas pārkāpumiem D.Titavs tika izslēgts, bet tikai uzsvēra, ka Jaunajam laikam ir jābūt prognozējamai partijai. Aģentūra LETA norāda, ka D.Titavs tagad darbojas Latvijas Eksportētāju un investoru klubā, kurā ir arī Valērijs Belokoņs.