Lai atrisinātu jebkuras ar suņa uzvedību saistītās problēmas, jāzina un jāizprot to cēlonis. Kāpēc suns gaudo? Tā sunim ir sava veida komunikācija, ar kuru mīlulis cenšas pateikt, ka ir apbēdināts, nobijies vai viņam sāp, viņš jūtas pamests, jo viņa personīgais bars viņu atstājis. Gaudošana ir suņa palīgā sauciens cerībā tikt izglābtam. Jebkāds sods situāciju var tikai pasliktināt.
Ja jūsu suņa nevēlamās uzvedības iemesls ir dzīvnieka iedoma, ka esat viņu pametis, apmācība ir jāsāk ar suņa atstāšanu vienatnē uz īsākiem laika posmiem. Tad pakāpeniski jāpalielina šie laika periodi līdz jums vēlamajam intervālam. Jau sākotnēji suns jāatstāj tajā vieta, kurā plānots viņu atstāt tad, kad aiziesiet. Apturēt vai novērst suņa gaudošanu nozīme mācīt viņam justies komfortabli. Kad esat ar suni nedaudz paspēlējies (vēlams treniņus sākt, kad suns ir kārtīgi izstaigājies), atstājiet viņu vienu paredzētajā vietā. Suns, visticamāk, sāks riet vai gaudot. Nepadodieties! Šis ir brīdis, kad mīloša saimnieka sirds vai lūzīs. Taču jāiztur. Atgriežoties tūlīt pat, tikko suns sāk riet, liksiet viņam saprast, ka riešana strādā. Tikai - ne jūsu labā. Sunim ir jāsaprot, ka jūs istabā atgriežaties tikai tad, kad pats to vēlaties, jo jūs taču esat boss! Tomēr ilgstoša suņa nespēja nomierināties liecina par to, ka, atstāts viens, viņš nejūtas pietiekami droši. Apbalvojiet suni ar savu ierašanos un kārumu vai rotaļlietu, tiklīdz viņš ir apklusis, tā veicinot jums vēlamo suņa uzvedību.
Mūsdienās, kad cilvēki ikdienas steigā arvien mazāk laika var veltīt savam sunim, populāras ir dažādas pretriešanas kakla siksnas. Tās arī var būt risinājums suņa uzvedības korekcijai, taču iepriekš ieteicams konsultēties ar kinologu par siksnas lietošanu.