septembrī Lielajā ģildē. Tieši šajā koncertā būs izdevība iepazīt trešo būtiskāko jaunumu - solisti būs Berlīnes Mūzikas augstskolas šāgada absolventi, kuri nolēmuši atgriezties Latvijā: vijolniece Marta Jagmane, kura izturējusi konkursu uz orķestra koncertmeistares vietu, čellu grupas koncertmeistare Guna Āboltiņa un fagotists Jānis Semjonovs. Kopā ar viņiem muzicēs orķestra mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē, kurš Vīnes klasiķa Jozefa Haidna Koncertsimfonijas solistu kvartetā iekļausies ar oboju. Programmā būs arī Haidna 99.(_Londonas_) simfonija, somu laikmetīgās mūzikas līdera Magnusa Lindberga svīta _Jubilees_ un pasaules pirmatskaņojums - latviešu komponista Viļņa Šmīdberga _Elēģija,_ kuru N.Šnē vērtē kā neparastāko opusu visā latviešu mūzikas kontekstā. Orķestra kameransambļi un dziedātāja Ieva Parša muzicēs Spīķeru koncertzāles atklāšanā 1.oktobrī.
Līgums par spīķeru nama īri ir noslēgts uz 20 gadiem ar teritorijas īpašniekiem, kultūru izprotošajiem uzņēmējiem Dinnēm par pretimnākošu cenu - 5 eiro kvadrātmetrā. «Šis projekts ir pirmā bezdelīga kultūras jomā privātās un publiskās partnerības izpratnē. Koncertzālē ir aptuveni 200 klausītāju vietu. Šī būs dažādiem mākslas projektiem atvērta vieta kvartālā, kas jau ir pazīstams - uz blakus esošā muzeja Kim? atklāšanu Baltajā naktī bija tūkstošiem cilvēku,» pastāstīja Latvijas koncertu direktors Guntars Ķirsis. Uz spīķeru namu pārceļas arī Latvijas Mūzikas informācijas centrs, kas tāpat kā Sinfonietta Rīga līdz šim atradās Vāgnera zālē.
«Sākumā staigāju pa pilsētu, idiotiski smaidīdams priekā par dāvanu, ko šajos laikos mums pasniegusi valsts. Šī māja aizpildīs visbūtiskāko balto plankumu mūsu darbībā, jo ļaus sniegt kamermūzikas koncertus solo un dažādos ansambļos. Mēs ieskriesimies pamazām, jo finanšu resursi ir ierobežoti. Taču perspektīva šeit ir milzīga, orķestrim ir daudz ideju,» stāsta N.Šnē. Ikdienas ziņu kontekstā par cilvēkiem, kuri dodas prom, viņš īpaši priecājas par jaunajiem mūziķiem, kuri, izstudējuši ārzemēs, nolēmuši atgriezties Latvijā. Līdzās jau minētajiem pēc vairākiem darba gadiem Ostrobotnijas kamerorķestrī Somijā Latvijā atgriežas un orķestrī iekļaujas arī vijolniece Signe Šteimane, līdzi atvedot arī vijolnieku Anti Kortelainenu.
«Vismaz sezonas pirmajā pusē esam spējuši saglābt plānoto koncertu kalendāru: mūs gaida interesanti koncertbrīži kopā ar viesiem. Vispirms ar Kristianu Linbergu no Zviedrijas, lielisko ekscentriķi gan uz trombona, gan ar diriģenta zizli rokā (30.X). Muzicēsim arī jaunās mūzikas festivālā Arēna. Koncertā 18.decembrī soliste būs Inga Kalna, kura dziedās Mocarta koncertārijas. SEB bankas atbalsts ļauj turpināt koncertsēriju Rundāles pilī, kas skatāma Latvijas Televīzijas 1.kanālā. Būs Maijas Einfeldes jubilejas koncerts. Orķestris dosies koncertceļojumā uz Lietuvu.»
N.Šnē optimistisko skatu uz nākotni gan aptumšo tas, ka «Sinfonietta Rīga no budžeta samazinājuma cietusi visvairāk, jo ar šo sezonu mums visi pūtēji ir uz pusslodzi. Tas rada nopietnas problēmas koncertu plānošanā, jo orķestrī ir tikai 34 mūziķi, tāpēc samazinājums ir ļoti jūtams». Tāpēc par savu galveno uzdevumu viņš uzskata cīņu, lai atgūtu zaudētās štata vietas.