Tieši viņš iepriekš bija minēts kā iespējamais mēra kandidāts, ja pārējiem spēkiem izdotos vienoties. Jēkabpils reģionālā partija bija uzvarējusi, bet ieguvusi tikai piecas no 13 vietām, kuras sadalīja sešas partijas.
Jau balsojuma dienā pilsētā runāja, ka tieši A. Krapam gadījies pievērst sabiedrības uzmanību ar statusam neatbilstošu uzvedību, ko viņš demonstrējis vēl pirms šīs sēdes. Laikraksts Jaunais Vēstnesis, atsaucoties uz aculiecinieka stāstīto, ziņo, ka pagājušās nedēļas sākumā A. Kraps kādā vakarā bijis spēļu zālē Viestura ielā. Aculiecinieks ievērojis, ka A. Kraps atradies pamatīgā dzērumā. «Kad ienācu spēļu zālē, viņš jau klanījās pie aparāta. Tad pēkšņi dzirdēju, ka kaut kas līst. Sākumā domāju, ka kāda ūdens caurule plīsusi,» stāstījis avīzes avots, kas detalizēti turpinājis attēlot darbības, kuras deputāts veicis zālē, nevis dabisko vajadzību kārtošanai paredzētā vietā. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece Jaunajam Vēstnesim apstiprinājusi, ka policijā sākta administratīvā lieta par huligāniskām izdarībām spēļu zālē.
Vienotības Ētikas komisija aicinājusi A. Krapu nolikt deputāta mandātu. Partijas Ētikas kodeksu augstu vērtē arī Vienotības Jēkabpils nodaļas vadītājs Miervaldis Ziediņš, kurš iepriekš bija deputāts, bet šoreiz palicis pirmais aiz svītras. Ja A. Kraps noliktu mandātu, to iegūtu tieši M. Ziediņš. Viņš norādīja, ka Ētikas kodekss paredz iespēju nožēlot izdarīto, atteikties no amata un palikt partijā. Ja nekas no minētā nenotiek, tad par personas iespējām palikt partijā lemj Vienotības valde. «Visa pilsēta par to runāja. Biju šokēts. Kad to stāstīja kāda aculiecinieka paziņa, negribēju ticēt, bet, kad par to raksta žurnālisti, tad tā jau ir cita lieta,» Dienai sacīja M. Ziediņš. Pēc viņa domām, «tas ir traki, ja tā notiek ar cilvēku, ar kuru kopā daudzus gadus veidoju politiku».
A. Kraps otrdien Dienai teica, ka deputāta mandātu nenoliks. Iesniegumu par izstāšanos no Vienotības emociju brīdī esot uzrakstījis, bet partijas valdei nav nosūtījis un vēl pārdomās, vai to darīt. Savukārt par to, vai viņš var atrasties priekšsēdētāja vietnieka amatā, lems deputāti. «Es visiem atvainojos un nožēloju notikušo. Katrs ir tikai cilvēks, kam var gadīties kļūdīties. Es šo kļūdu esmu sapratis. Taču turpmākos četros gados vēlos pierādīt sevi ar savu darbu domē,» sacīja A. Kraps, kurš arī iepriekš bija domnieks un vadīja Ceļu fondu. Viņš sadarbību ar L. Salcēviču vērtēja kā ļoti labu un pieļauj, ka sarunās par citu koalīciju «mani gribēja tikai izmantot, bet uzvarējušās partijas atstāšana opozīcijā būtu īstermiņa projekts». A. Krapa izteikums, ka «lielākais ienaidnieks varbūt jāmeklē savējo vidū», radīja iespaidu, ka Vienotības nodaļa šajā situācijā viņam nav atbalsts.
Taču tādu viņš var rast pie mēra L. Salcēviča, kurš Dienai sacīja, ka pēc mediju informācijas neredz pamatu rosināt sēdē izskatīt jautājumu par A. Krapa atbilstību amatam, kamēr nav saņemta oficiāla informācija no policijas. Domes opozīcijā ir tikai divi Latvijas Zaļās partijas deputāti. Viens no viņiem - Raivis Ragainis - ir Krustpils novada izpilddirektors un šo darbu turpinās, jo amatu savienošanas ierobežojumi attiecas tikai uz liegumu ieņemt tos pašvaldībā, kuras domē ievēlēts. R. Ragainis Dienai apstiprināja, ka pēc vēlēšanām notikušas konsultācijas par citiem mēra kandidātiem, bet runa neesot bijusi tieši par A. Krapu - tiklab varējis būt arī cits kandidāts. «Taču Leonīds ar savu 16 gadu pieredzi domē tik ātri visu sakārtoja, un pēc brītiņa vairs neviens negribēja iet pret viņu,» atzina R. Ragainis. Viņaprāt, solīdāk būtu neaptraipīt domes reputāciju, tāpēc viņš A. Krapa vietā atteiktos no mandāta, bet «ir šaubas, vai tas notiks». R. Ragainis uzskata, ka pilsētā, kurā samazinās iedzīvotāju skaits, nevajag divus vietniekus. Dome varēja, tāpat kā līdz šim, strādāt ar vienu vietnieku, par ko atkārtoti ievēlēts Jānis Raščevskis (LZS), par viņu balsojuši arī Zaļās partijas deputāti.