Britu pētnieks Ītens Vuds sniedz vienkāršu atbildi: «Mainoties mūsu dzīvei, mainās attiecības ar cilvēkiem. Jaunas attiecības maina iepriekšējos jau tik ierastos ikdienas paradumus. Bieži nākas izvēlēties būt kopā ar saviem draugiem vai pavadīt vakaru ar savu mīļoto cilvēku, ģimeni, bērniem.»
Kā balansēt laika izvēlē ar savu jauno dzīvi - attiecībām un draugiem? Un pats svarīgākais - kā nezaudēt savus draugus?
Plāno savu laiku
Tā var būt ellīgi garlaicīga padarīšana, bet, kļūstot vecākiem, mums ir arvien vairāk un vairāk pienākumu. Vai atceraties, kad pēdējoreiz darba nedēļas vidū dienas laikā, piemēram, ar draudzenēm/draugiem varējāt bezbēdīgi aizbraukt uz jūru? Aiziet pa dienu uz kino un pēc tam uz kafejnīcu? Vai tāpat vien paklīst pa pilsētas ielām? Neatceraties.
Tātad nekas cits neatliek, kā laiku rūpīgi plānot. Ja ar ģimeni ieplānots pasākums sestdienā, tad varbūt vakaru ar «meitenēm» vai «zēniem» vari iespiest piektdienā pēc darba. Ja sestdien partneris ir aizņemts ar savām aktīvajām nodarbēm, varbūt tad tev ir laiks draudzenēm. Ja partnerim/partnerei pirmdienas vakarā ar draugiem klubā ieplānots vērot futbola spēli vai iet noskatīties jauno Sekss un lielpilsēta, tad otram vakars brīvs, lai pie sevis mājās uzaicinātu draugus.
Protams, ja vien nejūties noguris un vispār vēl kādu gribi pēc darba dienas redzēt. Un ja vien nākamajā rītā tev jau agri nav jābūt kādā svarīgā sanāksmē vai lietišķā tikšanās brīdī.
Zvani draugiem
E-pastu sarakste darbā, sarakste ar draugiem, šķiet, telefonsarunas vairs nav modē. Ja jūti, ka draugi tiek atstāti novārtā un tu viņus tik tiešām vēlies satikt, bet nav laika, piezvani, telefonsarunas būs daudz vērtīgākas nekā elektroniska sarakste. Atkorķē pudeli vīna, paslēpies no ģimenes, bērniem kaut uz pusstundu un uzgriez drauga/draudzenes telefona numuru!
Protams, tu jutīsies drusku vainīgs pret ģimeni arī par šo nieka pusstundu. Taču atceries - bērni ātri izaug, viņiem ir savi draugi un tev vajadzīgi savējie.
Satiec partnera draugus
Nevajadzētu būt lielai problēmai ieplānot laiku gan partnera, gan taviem draugiem. Attiecībām nāks par labu, ja jūsu sociālās dzīves miksēsies. Ja draudzenes piektdienas vakarā iet izklaidēties, noskaidrojiet, vai arī draugs nevēlas uz to pašu vietu uzaicināt savus draugus. Kamēr puiši runās par Pasaules kausu futbolā, meitenēm būs laiks iedziļināties meiteņu sarunās. Protams, ar nosacījumu, ka jūsu bērnus tajā laikā pieskata vecmāmiņas un vectētiņi, kuri paši neiet izklaidēties.
Atrodi kopīgu valodu
Atrast kopīgu valodu starp draugu un draudzeņu draugiem ir veids, kā pietuvināt draugus sev un iesaistīt viņus savā dzīvē. Ja viņi savā starpā nav pazīstami, sarīkojiet dubultrandiņu. Ja vienojošās intereses ir mūzika, sports, kokteilis palīdzēs atslābināties. Brīdinājums - tas var izraisīt pretēju efektu, un sarunas aiziet augstos toņos. Taču, ja tā gadās, nav vērts satraukties, visu var pierakstīt alkoholam.
Nobeiguma mierinājumam vēl tikai viena ziņa. Ne īsti laba, ne slikta. Dzīve ātri paiet, mazie bērni izaug lieli, pienākumu kļūst mazāk un atkal parādās laiks draugiem. Kā jaunībā.