Plastikāta vai auduma vertikālās žalūzijas savulaik tika uzskatītas par tipisku biroja telpu elementu. Ar tām viegli nosegt lielas stiklotas platības. Viens mīnuss gan tām ir - vertikālo žalūziju apakšējā mala savienota ar ķēdīti, ko var diezgan viegli noraut, tāpēc, ja mājās ir mazi bērni vai suns, var rasties problēmas. Horizontālo žalūziju, kas izgatavotas no plastikāta, alumīnija, koka vai bambusa, mīnuss savukārt ir tāds, - ja žalūziju stiprina priekšā logam, jārēķinās, ka, lai vēdinātu telpu, būs jāceļ uz augšu visa žalūzija, tādējādi atbrīvojot logu atvēršanai. Savilktā, t. i., uz augšu paceltā veidā žalūzija aizņem apmēram 20-35 cm atkarībā no materiāla.
«Aktuālākās šobrīd ir rullo žalūzijas,» zina teikt A. Janovska. Tās ir kompaktas, dažādās krāsās, arī caurspīdīgas, gaismu kliedējošas. Piemēram, sauli atstarojošas žalūzijas aizvērtā veidā pat regulē temperatūru 3-5 grādu robežās, jo neļauj telpai uzkarst. Rullo žalūzijas iespējams stiprināt pie griestiem, durvju ailēs, mansardu logos, kā arī pakešu logu rāmjos. Šīs žalūzijas labi sader kopā ar plānajiem aizkariem, veidojot siltu atmosfēru viesistabā, bērnistabā un patīkamu krēslu guļamistabā. Tās var likt vietās, kur parasti aizkari nav izmantojami, piemērām, stiklotā lodžijā vai virtuves logā. Ērtas un praktiskas lietošanā, šīs žalūzijas netraucē atvērt logu arī vēdināšanas režīmā.
Romiešu žalūzijas no modes nav izgājušas simtiem gadu. Tās iespējams gan iekārt loga ailē vai virs tās, gan piestiprināt pie durvīm, gan izmantot telpas nodalīšanai. Saules gaisma tiek klusināta, izmantojot dažāda blīvuma audumus. Romiešu žalūzijas izskatās mājīgāk nekā rullo žalūzijas. Jārēķinās, ka savilktā veidā tās aizņems 25-30 cm vietas virs loga. Romiešu žalūzijas var darināt no auduma divās kārtās, piemēram viena puse (odere)vienkrāsaina. «Virtuvei tās var būt raibas, rakstainas, puķainas. Aktuāli ir zaļie un dzeltenie toņi,» informē A. Janovska.
Jumta logiem ir īpašas Velux žalūzijas, bet var likt arī rullo žalūzijas. Romantiski jumta logus var noformēt ar aizkariem, kurus fiksē ar stangu, saka A. Janovska: «Šis variants gan nav funkcionāls, bet vairāk dekoratīvs, jo nav ērti aizkarus pārbīdīt.»
Žalūziju mehānismi kļūst aizvien attīstītāki. Žalūziju rullīšu piedziņa var būt vadāma ar roku, elektromehāniska vai darbināma ar distances vadības sistēmu. Ar vienu pulti var regulēt pat piecas žalūzijas, kā arī var ieprogrammēt konkrētu laiku - kad žalūzijām jāaizveras.