Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē Diena uzzināja, ka Elza nekādus pabalstus vai sociālo palīdzību nav pieprasījusi. «Adresē, kur dzīvo šī pensionāre, norādīti vēl divi ģimenes locekļi, viens pensijas vecumā, bet otrs - darbspējīgā vecumā,» stāsta Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova.
Viņa uzsver, ka šādā gadījumā, ja pensionāre atbalstu pieprasītu, tiktu rēķināti kopējie ģimenes locekļu ienākumi un izvērtēta gan nepieciešamība, gan iespējas sniegt palīdzību, piemēram, malkas vai medikamentu iegādei.
Divi galvenie atbalsta veidi, kas pašvaldībai jānodrošina iedzīvotājiem, ir:
1. Finansiāls pabalsts par trūcīgu atzītam cilvēkam, kura ienākumi mēnesī ir zemāki par 40 latiem, un dzīvokļa pabalsts, ko pašvaldība piešķir par trūcīgām un maznodrošinātām atzītām personām vai ģimenēm, norāda Labklājības ministrija.
2. Izvērtējot sociālās palīdzības prasītāja vai arī viņa ģimenes kopējos ienākumus, pašvaldība ir tiesīga izmaksāt arī citus pabalstus, kuru veidus, apmēru un saņemšanas nosacījumus nosaka pašas pašvaldības pieņemtajos saistošajos noteikumos.
Tāpēc trūcīgajiem pensionāriem pieejamais sociālais atbalsts dažādās pašvaldībās var būt ļoti atšķirīgs.