Lielveikals bija iecienīts tūristu vidū, tāpēc uzbrukumā gājuši bojā arī ārvalstnieki. Lielbritānijas Ārlietu ministrija svētdien apstiprināja, ka upuru vidū ir vismaz trīs briti, bet brīdināja, ka upuru skaits var pieaugt. Savu pilsoņu bojāeju apstiprinājušas arī Francija, Kanāda, Ķīna un Gana.
Gan lielveikalā, gan ap to svētdien bija izvietojušies simtiem karavīru un ik pa brīdim atskanēja šāvienu skaņas. Varasiestādes apgalvoja, ka nezināmu skaitu ķīlnieku uz grauda tur 10-15 kaujinieku.
Al Shabab, kas uzņēmies atbildību par sestdienas uzbrukumu, apgalvoja, ka kaujinieku gūstā atrodoties 36 cilvēki. Varasiestādes šo informāciju nevarēja apstiprināt, tāpat nebija zināms, cik daudz apmeklētāju joprojām slēpās iepirkšanās centra telpās, lai nenokļūtu teroristu nagos. Pēc tam kad kaujinieki bija iebrukuši veikalā, izbēgt izdevās aptuveni tūkstotim cilvēku.
Arī svētdien no veikala turpināja iznākt atsevišķi cilvēki, kuri nebija kļuvuši par ķīlniekiem. Kāda drošībā izkļuvusi sieviete medijiem stāstīja, ka nakti pārlaidusi zem automašīnas, kas atradusies lielveikala apakšzemes stāvvietā. Viņa neesot varējusi izbēgt agrāk, jo «visapkārt notikusi šaudīšanās», vēsta BBC.
Tikai martā ievēlētais Kenijas prezidents Uhuru Kenjata, kurš uzbrukumā zaudējis divus radiniekus, svētdien aicināja šokēto nāciju būt vienotai un solīja, ka viņa valdība darīs visu iespējamo, lai sodītu tos, kuri ir atbildīgi par asinspirti lielveikalā.
Kenijas drošības iestāžu virzienā ir raidīta kritika par nespēju novērst uzbrukumu, kas visdrīzāk ticis plānots vairākus mēnešus. Tomēr domājams, ka arī rietumvalstu izlūkdienesti nebija pamanījuši gatavošanos.
Ar starptautisko teroristisko organizāciju Al Qaeda saistītais grupējums Al Shabab paziņojis, ka uzbrukums bijusi atbilde Kenijas valdības lēmumam pirms diviem gadiem uz haosa pārņemto kaimiņvalsti Somāliju nosūtīt savu karaspēku. Pašlaik Somālijas dienvidos ir dislocēti aptuveni 4000 kenijiešu karavīru, kuri cīnās pret islāmistiem.