«Dzīvnieciņš pret cilvēkiem ir puslīdz draudzīgs, tas nozīmē, ka pie cilvēkiem viņš ir pieradis. Pats savām kājām no Ķīnas šis dzīvnieks nav atskrējis, tādēļ ir skaidrs, ka viņš tepat kaut kur dzīvojis, tikai saimnieks nav spējis nodrošināt dzīvniekam pienācīgus apstākļus, lai tas nevarētu izlauzties,» secina zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.
Ķīnas ūdensbriedis varētu būt divus līdz četrus gadus vecs. Latvijā Ķīnas ūdensbriedis ir diezgan liels retums, bet Anglijā nebrīvē tiek turēti samērā daudz šādu dzīvnieku, skaidro M. Lielkalns.
Ķīnas ūdensbriedis ir zālēdājs, tomēr šis dzīvnieks ir atšķirīgs ar to, ka viņam ir visai gari ilknīši, kas redzami ārpus lūpām tad, kad mute ir ciet. Īpaši tas redzams pieaugušiem tēviņiem. Arī ragi ir daudz interesantāki un citādi nekā tradicionālajiem briežiem. Ķīnas ūdensbriedis ir viens no mazākajiem briežiem. Šis dzīvnieks ir nedaudz lielāks par zoodārzā mītošo pudu, kas ir viens no pasaulē mazāko briežu sugas pārstāvjiem.
Atgādinām, ka sestdien, 16. oktobra rītā, Balvos Teātra un Bērzpils ielas iekšpagamā bija iemaldījies ļoti neparasts dzīvnieks - mazs briedis ar maziem ilknīšiem. Pašvaldības policijas vīri viesi iesprostoja tuvējā šķūnī un vakarā aiztransportēja uz briežu dārzu Mežsētas Rugāju novadā. Noskaidrojās, ka tas ir Ķīnas ūdensbriedis - mundžaks. Kā šis, viens no pasaulē mazākajiem briežiem, te atkļuvis, ir mīkla. Latvijā šādu dzīvnieku nav. Arī Rīgas Zooloģiskā dārza ekspozīcijā līdz šim Ķīnas ūdensbrieži nav bijuši.