Programmā - Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbi. Koncertā piedalīsies arī mūzikas pedagogi no Krievijas un Itālijas, kuri visu nedēļu Salacgrīvā pasnieguši meistarklases talantīgākajiem mūzikas skolu audzēkņiem.
«Nav tā, ka mēs spēlētu tikai Mocarta skaņdarbus,» smej Aleksejs Lundins. Kvarteta repertuārā ir arī citu komponistu sacerējumi. Savukārt Mocarta vārds kvartetam dots tālab, ka mūziķi šo skaņradi izvēlējušies par savu aizbildni. Mozart Quartet dibināts 1998. gadā, 2000. gadā VI Starptautiskajā Dmitrija Šostakoviča stīgu kvartetu konkursā šis kolektīvs ieguvis pirmo vietu. Mozart Quartet piedalās festivālos Krievijā un ārzemēs.
Aleksejs Lundins ir ne tikai Salacgrīvas festivāla mākslinieciskais vadītājs un koncertmeistars, bet arī viens no pasākuma idejas autoriem. Festivāla aizsākums meklējams pirms diviem gadiem, kad A. Lundins kopā ar ģimeni atpūties Salacgrīvā. «Man bija vajadzīgs klusums, miers un jūra. Un tieši tad arī dzima ideja, ka šī būtu ļoti piemērota vieta klasiskās mūzikas festivālam. Jo - kas var būt svarīgāks par dabu un mūziku? Salacgrīvā, kas, manuprāt, ir viena no krāšņākajām Latvijas vietām, mūzika var skanēt ne tikai zālēs, bet arī brīvā dabā, kas radīs brīvību mūziķu saskarsmē ar festivāla viesiem,» saka A. Lundins.
Viņš atminas kādu koncertu Salacgrīvā, pēc kura cilvēki nākuši klāt un teikuši, ka viņiem ļoti pietrūkstot klasiskās mūzikas. «Tad sapratu - jāorganizē festivāls!» Jūlijā notiekošo rokmūzikas festivālu Positivus vijolnieks neuztver kā konkurentu: «Tas ir festivāls pavisam citai publikai un nemulsina ne mani, ne manus draugus!»
Taujāts par festivāla nākotni, A. Lundins izklausās optimistisks - Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls varētu kļūt par ikgadēju tradīciju, kļūstot par vēl vienu spilgtu atzīmi pilsētas muzikālo pasākumu virknē. «Ir pietiekami daudz mūziķu, kuri te varētu un gribētu uzstāties, un man ir daudz ieceru, taču ticu teicienam - ja gribi, lai Dievs smejas, izklāsti savus plānus,» viņš nosaka.