Interneta enciklopēdija Vikipēdija ir apbrīnas vērts piemērs starptautiskai brīvprātīgai cilvēku (nu jau 100 tūkstoši!) kopdarbībai 10 gadu garumā, kuri savu darbu veic bez atlīdzības, turklāt līdzekļi tehniskajam nodrošinājumam nāk nevis no reklāmām, bet gan ziedojumiem. Par spīti iespējai, ka rakstos (17 miljoni 270 dažādās valodās) iekļautā informācija var būt nepilnīga vai pat kļūdaina, Vikipēdija ir viena no visbiežāk apmeklētajām vietnēm pasaulē.
Dažādām tēmām veltīto atšķirīga līmeņa rakstu krājums atgādina groziņu vakaru, kur viesi (lielākoties anonīmi) atnes, ko nu kurais. Tikai ar to atšķirību, ka drīkst ierasties arī tukšā un par velti baudīt citu sarūpēto, turklāt vēl uzlabot (rediģēt) cienastu. Klajš vandalisms (nepamatota satura dzēšana) gan netiek pieļauts. Tā kā publicētais netiek pakļauts cenzūrai, serveri netiek izvietoti komunistiskajā Ķīnā, kura šādu vārda brīvību diezin vai pieļautu.
Lai uzlabotu informācijas kvalitāti, vietnes veidotāji sākuši sadarbību ar daudzām ASV universitātēm. Atšķirībā no drukātajām enciklopēdijām, kurās izmaiņas tiek ieviestas mēnešu vai gadu laikā, raksti Vikipēdijā parādās «dzīvajā ēterā» - minūšu laikā par jau notikušām lietām. Ja jums ir laiks un intelektuāla varēšana, neturiet sveci zem pūra, jo latviešu valodā vēl pagaidām ir visai maz - tikai 32 tūkstoši - rakstu, turpretim angliski - 3,5 miljoni.