Kā skaidroja Dīlers valdes loceklis Igors Ivanovs, alkoholisko dzērienu iznīcināšanas laikā nekas kaitīgs vidē nenonāk, jo speciāli izbūvētajā kanalizācijas sistēmā esot dažādi filtri. Caur tiem šķidrums izfiltrējoties, un blakus esošajā uzņēmuma teritorijā izraktajā desmit metru dziļajā dīķī nonākot vien tīrs ūdens, kas pēc tam uzsūcoties gruntsūdeņos, savukārt filtri tiekot nodoti citai kompānijai, kas nodarbojas tieši ar šāda veida filtru uzstādīšanu un apkalpošanu. Tukšās stikla pudeles un to metāla korķus plānots pārstrādāt no jauna, pastāstīja I. Ivanovs.
Uzņēmuma teritorijas otrā pusē strādnieki iznīcināja tā dēvēto brāgu jeb pašmāju ražojuma alkohola «sagatavi». Tā bija pildīta lielās plastmasas mucās, kuras SIA Dīlers darbinieki taisīja vaļā, grieza otrādi un lēja izdedžu kaudzē, savukārt izdedžus pēc tam plānots pārvest uz izgāztuvēm. Šāda veida šķidrumus nedrīkst liet kanalizācijā vai attīrīšanas iekārtās, jo tie satur dažādas vielas, kas nesadalās vai sadalās ļoti lēni, un tās nav iespējams pilnībā izfiltrēt.
Strādniekiem, kas iznīcināja alkoholu, pēc darba pabeigšanas, dodoties prom, jāiepūš alkometrā. I. Ivanovs gan norāda, ka tas nav nekas neparasts, jo šādas pārbaudes uzņēmums saviem darbiniekiem veic katru dienu pirms un pēc darba. Strādnieki pie caurlaižu punkta regulāri tiek pārbaudīti ar metāla detektoriem, jo metāllūžņu tirdzniecība, kā arī sadzīves un bīstamo atkritumu utilizācija, ar ko nodarbojas uzņēmums, ir bīstams darbs, turklāt nedrīkst aizmirst, ka cilvēki diendienā strādā ar priekšmetiem, kam ir materiāla vērtība, sacīja I. Ivanovs.
Kā pastāstīja Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) Izņemto lietu pārņemšanas nodaļas vadītājs Gvido Lapiņš, valsts uzņēmumam Dīlers maksā aptuveni septiņus santīmus par litru jeb kopumā vairāk nekā 2000 latu. Kā iepriekš pastāstīja Iekšlietu ministrijas Aģentūru darba uzraudzības nodaļas vecākā referente Ieva Rekšņa, šķidrumi uzkrāti lielā daudzumā tāpēc, ka to iznīcināšana vienā reizē ir ievērojami ekonomiskāks un videi draudzīgāks process.