Kremlis gan uzskata, ka lēmums par Čečenijas operācijas izbeigšanu bijis pareizs, jo palīdzēs atjaunot normālu dzīvi republikā. Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs jau kopš pagājušā gada centās panākt īpašā režīma atcelšanu. Pēc novērotāju domām, viņam tas bija nepieciešams, lai pilnībā pakļautu Čečeniju savai kontrolei. Pagaidām šajā reģionā vēl darbojas Krievijas drošības spēki, kas pakļauti Maskavas valdībai. Pēc īpašā režīma atcelšanas gaidāma šo spēku izvešana un Čečenijā saimniekos vietējā milicija, kas pakļauta R.Kadirovam.
Pretinieki likvidēti
Čečenijā vēl nesen darbojās arī īpašo uzdevumu bataljons Vostok, bet pagājušā gada rudenī R.Kadirovs panāca bataljona izformēšanu. Vostok komandieris Sulims Jamadajevs pēc brāļa Ruslana slepkavības aizbēga uz Dubaiju, bet nesen tika nogalināts arī viņš. Dubaijas varas iestādēm ir aizdomas, ka slepkavību organizēja R.Kadirova līdzgaitnieki. Pēc brāļu Jamadajevu nāves R.Kadirovam vairs nav neviena vērā ņemama konkurenta, kam būtu ietekme Čečenijas spēka struktūrās.
Īpašā režīma atcelšana R.Kadirovam bija svarīga arī tāpēc, ka Čečenijā varētu parādīties sava muita un Groznijas lidosta tiktu atvērta starptautiskiem pārvadājumiem. R.Kadirova režīmam tas nodrošinās labus ienākumus. «Visas kravas no Turcijas un citām vietām tiks atmuitotas uz vietas Čečenijā. Republika kļūs par tādu pašu «melno caurumu» kā 90.gados,» uzskata laikraksta Novaja gazeta komentētāja Jūlija Latiņina. Pēc viņas domām, muitas tiesību piešķiršana Čečenijai nozīmē «izīrēt Kadirovam valsts robežas posmu».
Kadirova armija
Valsts domes deputāts Viktors Iļjuhins raizējas par īpašā režīma atcelšanas ietekmi uz Čečenijas drošību. «Vietējās milicijas kaujas vienības ir pakļautas Kadirovam, un bez federālās kontroles tās var viegli mainīt savu uzvedības modeli,» brīdina deputāts. Viņš atgādina, ka Čečenijas milicijas mugurkaulu veido bijušie separātisti, kas pārgāja Maskavas pusē. Politikas analītiķis Aleksejs Malašenko secina, ka R.Kadirovs faktiski izveidojis privātu armiju.
Novērotāji spriež, ka pēc īpašā režīma atcelšanas R.Kadirovs būs ieguvis lielāku varu, nekā jebkad bijusi separātistu līderiem Džoharam Dudajevam un Aslanam Mashadovam. Par tādu neatkarību no Maskavas separātisti varēja tikai sapņot. Tā nav klasiskā neatkarība ar tādiem atribūtiem kā vēstniecības ārzemēs vai sava valūta. «Taču kādēļ gan Kadirovam vajadzīga sava valūta, ja ir dolārs un eiro?» vaicā J.Latiņina. Maskavā jau izskan jautājums, vai Čečenijas karš bija milzīgo upuru vērts, ja reģions atkal nonācis ārpus Krievijas kontroles.