Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Krievi turpina ar ziemeļniekiem

Pirmo Eiropas ziemeļu komandu ceļā uz Soču olimpisko spēļu finālu Krievijas hokeja izlase pārvarēja. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā mājinieki ar 4:0 aizsūtīja mājup norvēģus. Ceturtdaļfinālā ambiciozajiem krieviem pretī stāsies somi.

Olimpiskajā debijā ceturtdaļfināla stadiju sasniedza sensacionālie slovēņi, kuri negaidīti pārliecinoši ar 4:0 izrēķinājās ar austriešiem. «Sauksim šo par brīnumu, jo tas ir patiešām apbrīnojami. Mazā Slovēnija olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā?» pēc uzvaras izbrīnu par savas komandas panākumu neslēpa 30 metienus atvairījušais slovēņu vārtsargs Roberts Krištans. Arī komandas galvenais treneris Matjažs Kopitars atzina, ka sākotnēji sekmīga dalība Soču olimpiskajās spēlēs bija «neiespējama misija, taču komanda nospēlējusi labi». Ņemot vērā, ka kvalifikācijas turnīrā slovēņi aiz sevis atstāja tādas nopelniem bagātākas izlases kā Baltkrievija, Ukraina un Dānija, jau braukšana uz Sočiem vien bija ievērojams panākums. Šķita, ka viņi uzlēkuši augstāk par jostas vietu. Izrādījās - tie vēl nebija griesti.

Ceturtdaļfinālā slovēņi spēlēs pret Zviedriju, Čehija, kas pieveica kaimiņus slovākus, spēlēs pret ASV, bet Krievija - pret Somiju.

Kvalifikācijas kārta
Slovēnija - Austrija 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Vārti: 5:29 Kopitars (Ticars, Jegličs, vair.) 1:0, 11:57 Urbašs (Kovačevičs, maz.) 2:0, 23:21 Kovačevičs (D. Rodmans, Muršaks) 3:0, 57:02 Miršaks (D. Rodmans, t. v.) 4:0
Krievija - Norvēģija 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). Vārti: 24:12 Radulovs (Dacjuks) 1:0, 37:11 Kovaļčuks (Radulovs, Dacjuks) 2:0, 58:53 Radulovs (Dacjuks, t. v.) 3:0, 59:20 Tereščenko (Tihonovs, Tarasenko) 4:0
Čehija - Slovākija 5:3 (3:0, 1:1, 1:2). Vārti: 6:53 Hemskis (Kaberle, Vorāčeks, vair.) 1:0, 7:22 Červeņka (Jagrs, Plekaņecs) 2:0, 17:03 Krejči (Kaberle, Gudašs, vair.) 3:0, 35:41 Červeņka 4:0, 38:57 Marians Hosa (Šekera, Handžušs) 4:1, 47:20 Marians Hosa (Tatars, Handžušs) 4:2, 48:51 Surovijs (Šekera, Bartovičs) 4:3, 59:21 Plekaņecs (Krejči, Židlickis, vair., t. v.) 5:3