Ministre pauda pateicību visām kultūras nozarēm, kas radījušas savas stratēģijas, norādot, ka viņas uzdevums bijis tikai skubināt rakstīt stratēģijas. «Tā ir jūsu nozare un jūsu atbildība kaut ko radīt savā dzīvē. Vakar izlasīju visas stratēģijas, un pēc vecās atzīmju sistēmas es liktu četri ar plusu, jo ir dažas lietas, kas varbūt varētu tikt saskaņotas starp stratēģijām, taču to vēl būs laiks izdarīt līdz septembrim,» klāstīja ministre.
Kultūrpolitikas pamatnostādnes 2014.-2020. gadam Radošā Latvija būs vidēja termiņa politikas plānošanas dokuments, kas noteiks valsts kultūrpolitiku laika periodam līdz 2020. gadam un nodrošinās tās iekļaušanos valsts politikas un finanšu plānošanas sistēmā, formulējot rīcības virzienus un uzdevumus, kas veicina valsts ilgtermiņa un vidēja termiņa politikas plānošanas dokumentos izvirzīto mērķu sasniegšanu.
Radošā Latvija ir cieši saistīta arī ar nozaru stratēģijām 2014.-2020. gada periodam, kas tika izstrādātas paralēli un ciešā sasaistē ar Radošas Latvijas tapšanas procesu un kuras apstiprina kultūras ministre.
Kultūrpolitikas pamatnostādnēs iekļautas 15 stratēģijas, kas ietver muzejus, bibliotēkas, arhīvus, kultūras pieminekļus, nemateriālo kultūras mantojumu, digitalizāciju, kultūrizglītību, literatūru, mūziku, teātri, deju, vizuālo mākslu, filmas, arhitektūru un dizainu.
Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta direktore Jolanta Treile skaidroja, ka dokumentā ir izvirzīti četri prioritāšu rīcības virzieni un uzdevumi. Viena no prioritātēm - kultūra ir identitātes un radošuma pamats, kuras mērķis ir nostiprināt un palielināt Latvijas kultūras kapitāla vērtību un veicināt iespējami lielākas sabiedrības daļas līdzdalību un iekļaušanos kultūras procesos.
Otra prioritāte ir kultūras un radošās industrijas, kuru mērķis ir veicināt radošā potenciāla un kultūrā balstīto inovāciju pārnesi uzņēmējdarbībā, sekmējot radošo industriju uzņēmējdarbības attīstību, eksportspēju un valsts starptautisko konkurētspēju. Trešā prioritāte ir radošā izglītība, kuras mērķis ir veicināt daudzveidīgas, kvalitatīvas un pieejamas kultūrizglītības piedāvājumu nacionālās identitātes stiprināšanai un radošas ekonomikas izaugsmei, kā arī sekmēt personības radošuma attīstību visos izglītības līmeņos.
Ceturtā prioritāte ir radošās teritorijas, kuru mērķis ir veicināt radošumā balstītu reģionālo izaugsmi un kvalitatīvas dzīves telpas attīstību.
Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Anda Laķe, atskatīdamās uz pieredzi kultūrpolitikas vadlīniju Nacionāla valsts. 2006-2015 izstrādāšanā, aicināja, gatavojot jauno kultūrpolitikas dokumentu, formulēt reālistiskus un sasniedzamus mērķus.
Radošās Latvijas 2014-2020 darba variants lasāms: www.km.gov.lv. LETA