1. Belgrada, Serbija
2. Monreāla, Kanāda
Arvien vairāk ārzemnieku sāk iemīlēt Monreālu šķietami nepiespiestās atmosfēras dēļ. To papildina divvalodīgā gaisotne, labs vietējais alus un iespēja aizbēgt slēpot uz kaimiņos esošo Karalisko kalnu, ja pilsētas prieku ir bijis par daudz. Palīdz arī bohēmiska aura, ko rada lielais studentu skaits un romantiskā vecpilsēta.
3. Buenosairesa, Argentīna
Unikālais Eiropas un Dienvidamerikas kultūru sajaukums, kā arī vietējo aizraušanās ar deju veido lielisku vidu aktīvai naktsdzīvei. Dažādie Buenosairesas rajoni jeb barrios piedāvā dažādu izlaidi. Dzīvespriecīgi džeza klubi, dejas krastmalā vai kultūras klubi ar iespēju apgūt tango un salsas prasmi. Jā, ir arī labi īru krogi.
4. Dubaija, AAE
Tiem, kas to var atļauties, šī pilsēta piedāvā ļoti ekstravagantas izklaides iespējas. Bieži vien gan šķiet, ka pat par daudz: luksusa viesnīcas uz mākslīgām salām, ultramoderni iepirkšanās centri un tonnām dārgmetālu, kas mirdz skatlogos. Ja šādas gaismas vilina arī jūs, tad nešaubieties, ka noteikti atradīsiet kaut ko sev šajā kosmopolītiskajā pilsētā - varbūt tiksiet uzaicināti uz jahtas ar kādu globālu slavenību, varbūt jautrāk būs starp dažādu tautību cilvēkiem modīgā bārā vai klubā.
5. Saloniki, Grieķija
Grieķijas otrai lielākajai pilsētai ir savs stils, kurā netrūkst modīgu veikalu un salonu. Turklāt aktīva naktsdzīve tur baudāma arī tad, kad citi populāri atpūtas galamērķi ir ieslīguši ilgā tūrisma nesezonas miegā. Mākslinieciskas kafejnīcas, disko klubi ar lipīgu grieķu folkpopu vai aktīviem house ritmiem. Variantu ir daudz pēc tam, kad apskatītas bizantiešu baznīcas, muzeju un senās drupas.
6. Lapasa, Bolīvija
Vispirms brīdinājums: atcerieties, ka Bolīvijas galvaspilsētā, kas atrodas vairāk nekā 3000 metru virs jūras līmeņa, noreibt no alkohola var daudz straujāk nekā zemākās vietās! Tajā pašā laikā būsiet pārsteigti, cik kosmopolītiska ir šīs Dienvidamerikas zemes galvaspilsēta, pat tad ja esat tur ieradušies ar krietni iesīkstējušiem stereotipiem par trešās pasaules valstīm. Ja nākamajā rītā ir paģiras un sāp galva, palīdzību var meklēt Raganu tirgū (Mercado de Brujas), kur glābiņam tiek piedāvātas vietējās zālītes.
7.Keiptauna, DĀR
Nav šaubu, ka Pasaules kauss futbolā šajā pilsētā ievilinās vēl vairāk izklaides kāru ceļotāju, nekā līdz šim. Pa dienu var gozēties lieliskajās pludmalēs (ūdens gan auksts, turklāt pilns ar haizivīm), bet vakara gaitas sākt ar kokteili kādā no daudzajiem bāriem. Vērts nobaudīt arī vietējo vīnu - vai nu bāra vai arī apmeklējot kādu no astoņām pasaules klases vīna darītavām, kas atrodas Keiptaunas pievārtē.
8. Baku, Azerbaidžāna
Kopš 90.gadu vidus, kad Baku kļuva par Kaspijas jūras naftas un gāzes galveno tranzītpunktu, pilsēta ir pamatīgi mainījusies un tas, protams, nav gājis secen arī naktsdzīvei. Naudas plūsma no ienesīgiem enerģētikas darījumiem un lielais starptautisko līgumstrādnieku skaits ir pārvērtis Baku par pārmērību oāzi visādi citādi diezgan tradicionālajā musulmaņu zemē.
9. Oklenda, Jaunzēlande
Neskaitāmas kafejnīcas, bāri un vakarēšanas vietas apmierinās jebkuru gaumi. Populārākie klubi atrodas krastmalā (daži no tiem ir atvērti 24 stundas diennaktī).
Trakulīgākie var meklēt adrenalīnu, burtiski metoties lejup no Sky Tower, kas ir augstākā būve dienvidu puslodē - 192 metrus no 328 metrus augstā torņa var pieveikt dažās sekundēs. Karājoties gumijā, protams.
10. Telaviva, Izraēla
Līdzīgi kā citviet Vidusjūras krastos, arī Telavivā īstā izkaaide sākas tikai tad, kad citur ļaudis jau domā par došanos gulēt. Neskaitāmie bāri, krogi un kokteiļu zāles tā pa īstam atdzīvojas tikai ap pusnakti un dejas var ievilkties līdz pat rīta gaismai - diezgan raiba starptautiska publika papildina vietējos dažados funk, pops, house un tehno mūzikas klubos.#