Tālaika iekšlietu ministre Linda Abu Meri (tolaik Mūrniece) gan šādai versijai nepiekrīt.
«Ja situācija būtu bijusi tāda, kā es esmu pieradis strādāt, - uz abpusējas uzticības pamata -, es biju gatavs aiziet prom. Ja man būtu pateikts, ka tā vajag un tas ir risinājums, es nebūtu ne mirkli šaubījies. Bet viņa tā neizdarīja,» tagad saka I. Ķuzis.
Viņš atzīst, ka sapratis - notikums ir ārkārtējs, kā arī apzinājies - daļa atbildības gulstas uz viņa pleciem. «Sapratu, ka noteikti neesmu kaut ko nokontrolējis, izdarījis. Protams, vienmēr varam atrast miljonu attaisnojošu iemeslu, bet objektīvi jāsaprot - ja tas ir noticis, kaut kas nav labi,» saka I. Ķuzis. Tomēr, kad no medijiem uzzinājis, ka pret viņu ierosināta disciplinārlieta, viņam radušies «neatbildēti jautājumi, kāpēc tā». «Un, protams, svarīgākais, ka tā var izrīkoties ar jebkuru. Daudzi policisti arī nāca klāt, zvanīja un teica - tikai neej prom, mēs iesim un streikosim. Vienkārši tas ir jautājums, ka tā nedrīkst rīkoties. Es laikam nostājos diezgan principiāli tajā lietā, un tagad ir tā, kā ir,» teic I. Ķuzis, kurš tagad no grēkāža kļuvis par visas VP priekšnieku.
Disciplinārlieta izbeidzās ar maigu papliķēšanu pa roku - aizrādījumu, ka vajadzētu strādāt labāk -, un amatā viņu atjaunoja jau pēc nedēļas. L. Abu Meri gan apgalvo, ka neesot patiesība, ka I. Ķuzis par disciplinārlietu nav bijis informēts: «Viņš tika izsaukts, sēdēja man pretī pie galda un paskaidrot notikušo nevarēja.» Viņa uzsver, ka toreiz ierosinājusi disciplinārlietas pret visiem, kuru vaina notikušajā varētu būt saskatāma, bet I. Ķuzi atjaunojusi amatā, jo, pirmkārt, sapratusi, ka būtu netaisnīgi viņu vainot visās problēmās, otrkārt, policistu aprindās viņš ir ļoti cienīts. Daudzi policisti nākuši ministrei klāt un teikuši, ka nebija pareizi pret I. Ķuzi vērsties.
Jautāta par izmaiņām, kas notika pēc viņas aiziešanas no ministres amata, kad VP priekšnieka amatā Arti Velšu nomainīja I. Ķuzis, L. Abu Meri atzina, ka neesot bijusi pret A. Velša nomaiņu, jo pēc nokļūšanas augstajā amatā viņš esot ļoti strauji izmainījies, tomēr par I. Ķuža iecelšanu viņa izsakās atturīgāk: «Viņš ir pozitīvais tēls gan policijā, gan sabiedrībā, bet viņš noteikti nav tā stingrā roka, kuru policijā varbūt vajadzētu.»
Specvienības Alfa prestižu tālaika notikumi bija iedragājuši neatgriezeniski. Lai nodarīto kaitējumu samazinātu, pēc pašu specvienības darbinieku lūguma tās nosaukumu nomainīja, un tagad to dēvē par Speciālo uzdevumu bataljonu (SUB). Vienības komandieris uzņēmās personīgu atbildību un lūdza atstādināt sevi no amata. Tika sāktas arī divas disciplinārlietas - pret viņu un pret 1. rotas komandieri, kura padotie bija starp Jēkabpils laupītājiem. Disciplinārlietas gan nekādus pārkāpumus viņu darbā nekonstatēja, bet 1. rotas komandieris pats pensionējās, savukārt bijušais komandieris tika pārcelts amatā un tagad nodarbojas ar policistu apmācību.
Vienībā notika arī visu tās darbinieku ārpuskārtas psiholoģiskā testēšana un atestācija, kurā ņēma vērā apmācības līmeni, fizisko sagatavotību un riskus, kā kredītsaistības un blakusdarbi. Tieši lielās kredītsaistības Jēkabpils laupītāji tiesā min kā iemeslu lēmumam izdarīt laupīšanu, un zināms, ka viņi savstarpēji iepazinās un noziegumu izplānoja, paralēli policijai strādājot par apsargiem un inkasatoriem.
Pārbaužu rezultātā neviens atlaists netika, bet 28 SUB darbinieki tika aizrotēti uz citām vienībām vai paši pensionējās. Kopumā divos gados nomainījušies 20% no SUB personālsastāva. Novērsta arī viena no kliedzošākajām nepilnībām iepriekšējās specvienības darbinieku atlasē - tagad tajā tiek uzņemtas tikai personas, kuras izgājušas psiholoģisko testu un vismaz divus gadus jau nostrādājušas policijā. Tomēr specvienības darbinieki joprojām drīkst strādāt 24 stundu maiņās, kas ļauj darbu policijā savienot ar citām darbvietām. Arī bāzes alga SUB darbiniekiem ir tāda pati kā patruļpolicijā, vienīgi iespējams saņemt līdz 100 latiem lielu piemaksu par smagu un sevišķi smagu noziegumu apkarošanu.
L. Abu Meri par izmaiņām SUB izsakās kritiski un disciplinārlietu izgāšanos skaidro ar to, ka Alfā tolaik bijis tik liels haoss, ka vienkārši formāli nav bijis iespējams noteikt, kurš īsti tajā vainīgs.