Skandālu izsaucis Francijas un Īrijas duelis, jo francūži uzvaras vārtus divu spēļu summā guva uzreiz pēc tam, kad papildlaikā bumba bija trāpījusi pa roku uzbrucējam Tjerī Anrī. Viņš nesamulsa, piespēlēja bumbu vārtu priekšā, no kurienes izšķirošos vārtus guva Viljams Gallass. «Godīgi atzīstu, ka bija spēle ar roku, taču tiesnesis to neredzēja. Es taču neesmu tiesnesis,» slavenais Barcelona uzbrucējs nepiekrita apgalvojumam, ka Francija kvalificējusies finālturnīram ar krāpšanos. Lai gan teju visa Īrijas izlase devās pie galvenā tiesneša zviedra Martina Hansona lēmumu apstrīdēt, viņš to nemainīja.
Iespējams, zviedrs tiešām neredzēja noteikumu pārkāpumu, jo tobrīd Īrijas izlases soda laukumā bija vairākums futbolistu. Taču nevar arī izslēgt versiju, ka tas bija «futbola politikas» pirksts, kas dažkārt lielvalstīm palīdz cīņā ar ne tik ietekmīgiem «spēlētājiem». Latvijas valstsvienības līdzjutēji nav aizmirsuši izšķirošo spēli šoruden Atēnās ar Grieķiju, kad mājiniekiem sarežģītā situācijā (1:2) talkā nāca strīdīgs norvēģu tiesneša Ēvrebē lēmums par 11 metru soda sitienu, kas salauza cīņas gaitu (5:2). Patiesību, visticamāk, neuzzināsim, jo tiesneši savu darbu nekomentē.
Diezin vai līdzēs Īrijas tieslietu ministra Dermota Ehera aicinājums aizvadīt pārspēli, jo «citādi sabiedrībai radīsies priekšstats - ja tu blēdīsies, tad uzvarēsi».
Īriem ir dubults iemesls skumt, jo jau spēles pamatlaikā varēja izšķirt dueļa likteni, gūstot otros vārtus. To liedza veiksmes trūkums un arī izcila Francijas vārtsarga Igo Lorisa spēle.
Rūgtums arī Krievijas izlasei, kas nespēja gūt vārtus Slovēnijā, lai gan galvenais treneris Gūss Hidinks vēl pirms spēles izteicās: «Savus vārtus mēs gūstam vienmēr.»
Finālturnīra grupu izloze notiks 4.decembrī Keiptaunā. 32 komandas salozēs astoņās grupās katrā pa četrām. Finālturnīrs notiks no 11.jūnija līdz 11.jūlijam.