Latvijas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji uzsver, ka šāds pozitīvs rādītājs sasniegts, pateicoties regulārai sabiedrības izglītošanai un audzināšanai, kā arī ieviešot arvien stingrākus sodus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, transporta līdzekļa vadīšanu reibumā un citiem būtiskiem pārkāpumiem.
«Var teikt, ka audzinām un izglītojam satiksmes dalībniekus jau no pirmsskolas vecuma. Atcerieties akciju Klip, klap, sprādzējies par drošības jostu lietošanu, kas bija vērsta uz jaunākajiem bērniem. Esam iesaistījušies arī izglītības programmu sagatavošanā un pilnveidē, lai par satiksmes drošību vairāk stāstītu skolas vecuma bērniem,» saka CSDD pārstāve Agnese Korbe, kā labo piemēru minot arī jauno velosipēdistu un mopēdistu sacensības, akcijas par atstarotāju lietošanu un citas.
CSDD speciālisti atklāj, ka Latvija bijusi vadošā valsts bojā gājušo skaita samazināšanā jau kopš laika, kad Eiropas līmenī tika uzsākta ikgadēja ceļu satiksmes drošības jautājumiem veltītu ziņojumu veidošana. Proti, kopš 2001. gada. Šajā laikā Latvijā panākts arī vislielākais ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita samazinājums (salīdzinot 2011. ar 2001. gadu) - 68%. 2001. gadā Latvijā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 558 cilvēki, 2011. gadā - 179 cilvēki.
Nozīmīgi, ka Latvija laika posmā no 2001.-2010. gadam panākusi vienu no būtiskākajiem uzlabojumiem arī saistībā ar ceļu satiksmes negadījumos smagi ievainoto skaita samazināšanos - par vairāk nekā 8%, ES vidēji par 3,7%.
Latvija sasniegusi arī ievērojamu progresu kopējā bojā gājušo skaita samazinājuma jomā, rēķinot uz miljons iedzīvotājiem: 2011. gadā tie bija 80 nāves gadījumu uz vienu miljonu. Salīdzinot ar 2001. gadu, šis rādītājs Latvijā uzlabojies gandrīz trīskārt, jo togad mūsu valstī uz vienu miljonu iedzīvotāju bojāgājušo skaits ir 236 cilvēki. Tomēr šie skaitļi, ņemot vērā vidējos rādītājus Eiropā kopumā, kas ir 60 cilvēku uz miljonu iedzīvotāju, joprojām ir salīdzinoši augsti.
Latvijas Ceļu satiksmes drošības programmā noteikts mērķis - 2013. gadā ne vairāk kā 160 ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo. Lai to sasniegtu, tiek strādāts vairākos virzienos un sadarbojoties vairākām institūcijām - gan sabiedrības izglītošanas un informēšanas jomā, gan ceļu audita un infrastruktūras uzlabošanas jomā, gan likumdošanas un soda sistēmu pilnveides jomā. Tāpat Latvijā tiek izstrādāta Ceļu satiksmes drošības programma 2014.-2020. gadam, lai nodrošinātu pēctecību ar šo periodu un sasaisti ar kopējām ES līmeņa tendencēm un aktivitātēm.