Turklāt, kā uzsver FM, eksporta uz Krieviju apjomu kritums saistīts arī ar rubļa vērtības samazinājumu attiecība pret eiro, jo tas padara Latvijas preču eksportu dārgāku un veicina Krievijas ekonomikas izaugsmes tempu mazināšanos, kas negatīvi ietekmē pieprasījumu pēc mūsu valsts precēm.
Kopumā, neraugoties uz nemierīgo starptautisko situāciju, Latvijas preču eksports jūlijā uzrādījis vislielāko mēneša pieaugumu šogad, vēsta Centrālās statistikas pārvalde. «Reti gadās pieredzēt, ka mēneša ietvaros eksporta apjoma pieaugums ir 9%,» uzsver Nordea bankas ekonomists Gints Belēvičs un skaidro, ka iemesls saistīts ar «kokrūpniecību, kas jūlijā eksportējusi preces vairāk nekā 160 miljonu eiro vērtībā, un tas ir par 11,2% vairāk nekā jūnijā. Labus rādītājus uzrādījis arī elektroierīču un elektroiekārtu eksports.»
Kaut arī turpmākajos mēnešos ārējās tirdzniecības datos parādīsies Krievijas embargo efekts, tomēr, tā kā Latvijas eksportā vislielāko īpatsvaru veido kokrūpniecība, šogad eksportā novērosim nelielu pieaugumu, nevis kritumu prognozē G. Belēvičs.