Latvijas Bankas ieskatā eiro ieviešana Igaunijā veicinās visa Baltijas reģiona stabilitāti un uzticamību, attiecīgi arī zemākas procentu likmes tautsaimniecībā, lielāku investīciju plūsmu. Tomēr ekonomisti bažījas, ka Baltijas reģionam paredzētā investīciju plūsma vairāk virzīsies Igaunijas virzienā. Līdz ar to Latvijai un arī Lietuvai gar degunu var iet jaunas darbvietas un papildu nodokļu ieņēmumi. Igaunijas priekšrocība, pārejot uz eiro, ir tā, ka zudīs valūtas risks un ievērojami saruks ar valūtu maiņu saistītās izmaksas.
SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis pieļauj, ka interese investēt Igaunijā varētu pieaugt arī no Latvijā strādājošo uzņēmumu puses. Igaunijā jau strādājošā Latvijas būvmateriālu ražotāja Sakret vadītājs Andris Vanags sacījis, ka Igaunijas pāreja uz eiro ievērojami atvieglos savstarpējos norēķinus starp kompānijas struktūrvienībām Baltijā. «Jau patlaban mēs visos finanšu dokumentos izmantojam eiro un vietējās valūtas, bet tagad atkritīs vismaz viena vietējā valūta. Sakret operē sešos tirgos, un būtu vieglāk strādāt, ja visos šajos tirgos būtu eiro,» aģentūrai LETA sacījis A. Vanags.
Tiesa, konkrētajā valstī apgrozībā esošā valūta nav vienīgais faktors, ko investori vērtē, pirms izvēlas investīcijām piemērotāko valsti. Jāņem vērā arī tas, ka Igaunija ir mazākais tirgus Baltijā un ka šis reģions pasaulē nereti tiek uztverts kā vienots vesels. Aiz kalniem nav arī 2014. gads, kad eirozonā vēlas iekļauties Latvija un Lietuva. Igaunija, pirmā no Baltijas valstīm iekļaujoties eirozonā, dod signālu, ka drīz tai varētu sekot arī citas reģiona valstis. Turklāt Igaunijas pieredze varēs lieti noderēt Latvijai un Lietuvai, kad tās pietuvosies eiro ieviešanai.