Divi dažādi puslaiki - tā īsumā var rezumēt Latvijas un Grieķijas izlases spēli, kuras cena bija vismaz otrā vieta tabulā. No pirmā sitiena zem jostas vietas Latvijas izlase gan atguvās - lai gan Teofanis Geks guva vārtus jau ceturtajā minūtē (starp citu, līnijtiesnesis kļūdaini nefiksēja aizmuguri), atbildes gājiens tika sarūpēts cienīgi. Divreiz uzbrukuma smailē nesatricināms bija Māris Verpakovskis (2:1).
Tomēr sajūsma par spēli un rezultātu noplaka jau otrā puslaika otrajā minūtē, kad Georgisa Samara un mūsu aizsarga Oskara Kļavas divcīņai soda laukumā «radoši» piegāja galvenais tiesnesis Toms Hennings Ēvrebē. Viņa lēmumi savulaik jau izraisījuši Eiropas mēroga skandālus. Saskatīt 11 metru soda sitienu nebija iespējams pat ļaunākajos suņa murgos, taču Ēvrebē to spēja. Pie norvēģa biogrāfijas Vikipēdijā internetā svētdien jau bija pamanāms ieraksts arī par Atēnās piešķirto «pendeli». Grieķijas izlases snaiperis Teofanis Geks no 11 metru atzīmes guva savus otros no kopā četriem šajā spēlē gūtajiem vārtiem, un sakarīgu spēli viesu izpildījumā šajā vakarā vairs neredzējām.
Nedrošāk, nekā ierasts, darbojāmies aizsardzībā, piepildījās bažas par kapteiņa Vitālija Astafjeva trūkumu laukuma centrā - tā īsumā var rezumēt izlases trūkumus Atēnās.
«Labāk neatklāšu, ko futbolistiem teicu pārtraukumā pēc pirmā puslaika,» Grieķijas valstsvienības galvenais treneris Oto Rehāgels lika noprast, ka skarbu vārdu ģērbtuvē nav trūcis. Neapmierinātība tika pausta arī ar divām maiņām jau otrā puslaika sākumā. «Zinājām, ka arī pretiniekiem vēl ir izredzes kvalificēties. Tāpēc atgriezāmies laukumā ļoti mobilizēti un vērsām situāciju par labu.»
«Pirmajā puslaikā spēlējām ļoti slikti. Pārtraukumā cits citam sacījām, ka drīzāk mirsim nekā laidīsim garām iespēju kvalificēties,» spēles augsto cenu reizē ar noskaņojumu cīņas gaitā raksturoja uzbrucējs Geks. «Četri gūti vārti man nenozīmē neko. Nozīme ir tam, ka uzvarējām. Izšķiroša loma bija piešķirtajam vienpadsmit metru soda sitienam. Panācām izlīdzinājumu, un uzvara bija vairs tikai laika jautājums.»
Pieci ielaisti vārti - tik rezultatīvi nebija zaudēts kopš 1998.gada - 1:5 Rīgā ar Izraēlu. Pēc neatkarības atjaunošanas bijis arī 0:5 Zalcburgā ar Austrija (1995.) un 0:5 Seviljā ar Spāniju (1992.). Vismaz ar triju vārtu starpību zaudēts arī Portugālei (0:3; 2005.), Baltkrievijai (1:4; 2004.), Horvātijai (1:4; 2001.), Beļģijai (0:4; 2000.), Brazīlijai (0:3; 1999.), Īslandei (1:4; 1998.) un divreiz Īrijai (0:3; 1994. un 0:4;1992.).
Trešdien mūsu grupā spēlēs arī Šveice - Izraēla un Grieķija - Luksemburga. Grieķiem nepieciešama uzvara, lai garantētu otro vietu, taču, ja zaudēs līdere Šveice, teorētiski iespējams pakāpties arī uz pirmo. Lai Latvijas valstsvienība atgūtu trešo vietu, jāuzvar Moldova un jācer, ka Izraēla zaudēs punktus Bāzelē. Lielu sakritību rezultātā uz otro vietu var pakāpties arī Izraēla (arī Latvija, bet par to komentārā), taču tad grieķiem sensacionāli jāzaudē punkti Luksemburgai. Lūk, cik saistoša cīņa Eiropas 2.grupā. Prāvu devu intrigas tajā sarūpējusi arī Latvijas komanda.