Piemēram, vairākas Rīgas 25.vidusskolas skolotājas Dienai pauda gatavību no 1.septembra sākt streiku, jo pedagogi tiekot pazemoti visvairāk - turpmāk saņems pat par 53 procentiem mazāku algu. «Es atnācu, jo gribēju šeit redzēt (izglītības ministri) Tatjanu Koķi (ZZS) un prasīt, lai viņa tiešām demisionē!» «Vienas dienas laikā no vidusšķiras mēs kļuvām par maznodrošinātajiem!» cita caur citu savu sāpi skaidro skolotājas.
Savukārt pensionārs Ariss, kurš esot piedalījies arī Černobiļas avārijas seku likvidēšanā, atnācis savu bērnu dēļ, kas ilgstoši nevar atrast darbu. Pašam pensija arī kļūs par apmēram trīsdesmit latiem mazāka, taču par sevi viņš uztraucas mazāk. Viena no meitām dzīvojot Ukrainā, un tur īpaši labāk neklājoties, nosmej Ariss.
LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers stāsta, ka kopumā no 21 arodorganizācijas ieradušies aptuveni divi tūkstoši biedru. Runas teica vairāku arodbiedrību vadītāji, piemēram, policistus pārstāvošais Agris Sūna un veselības un sociālās aprūpes darbinieku pārstāvis Valdis Keris, kurš klātesošos aicināja skaļi saukt Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žozē Manuelu Barrozo, lai viņš beidzot sadzirdētu Latvijas iedzīvotājus un Eiropa palīdz valstij, «jo pienācis laiks, kad mums šī palīdzība nepieciešama darbos».
Pretēji iepriekšējām bažām pasākums pagāja mierīgi - policija nav fiksējusi nevienu incidentu. Visnopietnāk cieta finanšu ministra Einara Repšes (JL) kaklasaite - dažas kundzes tajā ieķērās brīdī, kad politiķis ienāca protestētāju pirmajās rindās, lai ar viņiem runātu. Par spīti nosodījuma pilnajiem skaļajiem izsaucieniem, viņš mēģināja ko sacīt, taču, gaisotnei uzkarstot, viņu aizveda projām drošībnieki. Arī pie vārda no skatuves E.Repše netika, jo uz P.Krīgera jautājumu, vai ļaut ministram runāt, sanākušie cilvēki sāka svilpt un korī skandēt: «Nē!»
Protesta pasākumi notika arī citviet Latvijā. LBAS informē, ka Liepājā piedalījās ap 1500, Jelgavā - 700, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā uz aizlūgumu pulcējās ap 400 cilvēku, bet Daugavpilī par LBAS prasībām Valsts prezidentam Valdim Zatleram, Saeimai un valdībai līdz pēcpusdienai bija savākti ap 5000 parakstu.
LBAS prasa prezidentu neizsludināt budžeta grozījumus kā neatbilstošus Satversmei un «uzņemties personīgu atbildību par sociālās sfēras (pensijas, izglītība, veselības aizsardzība, kultūra, iekšējā drošība) saglabāšanu valstī». Saeimai vispirms tiek prasīts nodrošināt cilvēktiesību ievērošanu, bet valdībai - samazināt budžeta deficītu par 500 miljoniem latu, neaiztiekot sociālo sfēru un strādājošo darba algas.