Aprīlī LSDSP kongresā vairāk nekā divas trešdaļas delegātu nobalsoja par apvienības veidošanu ar vairākām nelielas ietekmes partijām, kuras sestdien, 5. jūnijā, plāno dibināt partiju apvienību startam Saeimas vēlēšanās. Tiesa, sabiedroto vidū nebūs Libertas.lv dibinātāja Guntara Krasta, bet būs partijas, kas bija viņa veidotajā apvienībā, - Valda Lauska vadītā Sociālā taisnīguma partija, Mūsu zeme, kuras priekšsēdis ir Jūrmalas domes deputāts Ilmārs Ančāns, kā arī Māra Pļaviņa vadītā partija Latvijas atmoda, kuru agrāk sauca par Senioru partiju. Pretēji sākotnējai iecerei apvienībā tomēr varētu nebūt Agra Sūnas vadītās kustības Solidaritāte, pret kuru LSDSP kļuvusi rezervētāka.
Latvijas Ārpolitikas institūta dibinātājs A. Lejiņš sociāldemokrātos ir pāris gadu, bet viņa vadībā LSDSP pērn saņēma gandrīz 4% vēlētāju atbalstu Eiropas Parlamenta vēlēšanās, taču tas gan nebija pietiekami, lai iekļūtu EP. Kongresā aprīlī A. Lejiņš bija gatavs uzņemties LSDSP priekšsēdētāja amatu, lai «pierādītu, ka LSDSP var cienīgi nostartēt Saeimas vēlēšanās arī ar savu karogu». Kongresa vairākums uzticējās J. Dineviča piedāvājumam, un A. Lejiņš, tāpat kā Ilmārs Gromuls, atkāpās no priekšsēža vietnieka amata, savukārt Ansis Dobelis atstāja ģenerālsekretāra posteni. Viņi joprojām ir LSDSP biedri un vēl nevar pateikt, vai startēs vēlēšanās un - kādā sarakstā.
Paziņojumā presei A. Lejiņš norāda, ka «Latvijā ir nepieciešamas fundamentālas un radikālas valsts pārvaldes un politiskās kultūras izmaiņas», un vienīgais politiskais spēks, kas varētu to īstenot, viņaprāt, ir Vienotība. Pēc pārliecības A. Lejiņš esot un palikšot sociāldemokrāts. Viņš izsaka nožēlu, ka LSDSP vadība nesaskatīja iespēju mainīties, lai «pagrieztu valsts attīstības stūri principiāli citā virzienā».
Latvijas faktu maijā veiktajā aptaujā par LSDSP balsotu 1,4% aptaujāto.