Opozīcija pieprasījusi premjera N. Mikati atkāpšanos, taču aicinājusi protestētājus norimt un cīnīties par varas atkāpšanos miermīlīgā veidā. N. Mikati pārmet pārlieku ciešo saikni ar Libānas islāmistu grupējumu Hezbollah, kas ir draudzīgs Sīrijas režīmam.
47 gadus vecais V. el Hasans līdz ar septiņiem citiem cilvēkiem gāja bojā piektdien, kad Beirūtas centrā eksplodēja ar sprāgstvielām pildīts auto. Ievainojumus guva vēl ap 80 cilvēkiem. Ļaudis, pieminot V. el Hasanu, norādīja, ka viņš miris mocekļa nāvē, cenšoties pasargāt Libānu.
Opozīcija sprādzienā nekavējoties vainoja Sīriju. Arī Francija norādījusi, ka aizdomu ēna krīt pār Sīriju. «It viss norāda, ka tā ir Sīrijas traģēdijas vēršanās plašumā,» Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss teica intervijā radio Europe-1.
«Mēs vainojam Sīrijas prezidentu Bašāru el Asadu,» ziņu aģentūrai Reuters stāstīja jauniete, vārdā Asma Diaba. «Viņš ir atbildīgs par visu, kas noticis pagātnē un tagad, kā arī to, kas notiks nākotnē, ja mēs nenostāsimies pret viņu.»
V. el Hasans bija zināms kā sīvs Sīrijas režīma pretinieks. Viņš palīdzēja atklāt terora akta plānus, kas augustā noveda pie Damaskai pietuvināta Libānas ministra aresta. V. el Hasans apglabāts blakus bijušajam premjeram Rafikam Hariri, kurš nogalināts bumbas sprādzienā Beirūtā 2005. gadā. V. el Hasans vadīja premjera nāves izmeklēšanu, kas norādīja uz Sīrijas iesaisti.
Jau pirms piektdienas sprādziena kaimiņvalsts Sīrijas vardarbība bija sasniegusi arī Libānu, kurā saasinājušās attiecības starp Sīrijas prezidenta B. el Asada atbalstītājiem un oponentiem, vēstīja ziņu aģentūra AP. Sprādziens vairojis bažas, ka Libānā varētu atdzimt pilsoņu karš, kas valstī plosījās no 1975. līdz 1990. gadam.