Tas pulcēja ap 120 dalībnieku no deviņām valstīm: Lielbritānijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Īslandes. To vidū ne vien valstu premjerministrus, bet arī biznesa un sociālās jomas līderus. Latvija samitā iepazīstināja ar pieredzi, piemēram, interneta ieviešanā, tulkošanas tehnoloģijās, koka arhitektūras atjaunošanā Rīgā. Galvenais uzsvars tika likts nevis uz formālām politiskām diskusijām, bet ideju un viedokļu apmaiņu.
«Kāpēc tieši Ziemeļvalstis un Baltija? Tāpēc, ka Eiropas ziemeļus vieno kopīgas intereses,» D. Kamerona teikto citējis Daily Mail. Šīm valstīm esot līdzīga izpratne pēc nepieciešamības sabalansēt sabiedrības intereses ar reformām ekonomikas izaugsmei.
Lielbritānija cer, ka ar šādu aliansi izdosies stiprināt savstarpējo tirdzniecību, kas jau tagad reģionā sasniedzot 45 miljardus mārciņu gadā, jo tas sniegtu ievērojamu labumu ikvienai šīs apvienības valstij, ziņojis BBC. Tā meklē, kā veicināt valstu atdzimšanu no finansiālajām grūtībām, un Eiropas ziemeļos esot ne mazums piemēru tam, kā valstis šo grūto cīņu sekmīgi sākušas. Jauna Ziemeļu alianse varētu būt kā līderis valstu ekonomiskajā izaugsmē un darba tirgus attīstībā, D. Kameronu citējis Daily Mail.
Kā uzsvēris Associated Press, briti vienmēr ar skaudību lūkojušies Skandināvijas virzienā, apbrīnojot tās spēju sabalansēt ekonomikas dinamismu ar augsto labklājības līmeni. Tie par paraugu jau ņēmuši Zviedrijas izglītības sistēmu, ieviešot valsts finansētas privātskolas. Par ievērojamu atzīsta arī Ziemeļvalstu un Baltijas izaugsme videi draudzīgu tehnoloģiju un inovāciju izmantošanā.
«Tikai divās no uzaicinātajām valstīm oficiālā valūta ir eiro, taču vēl divas citas nemaz nav ES dalībvalstis,» uzsvēris BBC korespondents Džeims Robinss un norādījis, ka tas var radīt bažas par samita patiesajiem mērķiem.
Taču D. Kamerons noraidījis viedokli, ka samits ir pret Eiropas Savienību (ES)skeptiski noskaņoto valstu biedrošanās, kas meklē kādus alternatīvus plānus ārpus ES robežām. «Kamēr mēs Lielbritānijā mēģinām atrisināt kādus nozīmīgus jautājumus, daudzas atbildes uz tiem Ziemeļvalstīs un Baltijā jau ir atrastas. Šī tikšanās ļauj mācīties no šo valstu pieredzes,» viņa teikto citējis BBC.