Jaunais spēku samērs
G8 klubs apvieno bagātākās un ietekmīgākās rietumvalstis - ASV, Vāciju, Franciju, Lielbritāniju, Itāliju, Japānu un Kanādu -, kā arī Krieviju. Taču mūsdienu pasaulē šī apvienība sākusi zaudēt savu ietekmi, jo G8 nav pievienojušās lielākās jaunattīstības valstis (Ķīna, Indija, Brazīlija u. c.), kuru ietekme pasaules politikā un ekonomikā ar katru gadu turpina palielināties. G20 daudz labāk atspoguļo spēku samēru mūsdienu pasaulē, jo šajā apvienībā līdz ar Ķīnu un Indiju ir iekļautas arī tādas valstis kā Saūda Arābija, Meksika, Dienvidkoreja u. c.
Kopš globālās ekonomikas krīzes sākuma tieši G20 apvienība uzņēmusies galveno lomu krīzes risināšanā, mēģinot vienoties par priekšlikumiem, kas palīdzētu sakārtot pasaules finanšu sistēmu. Tādēļ arī Kanādā svarīgākie jautājumi tiks apspriesti tieši G20 līderu sanāksmē, bet G8 pārziņā atstāti atsevišķi jautājumi, kas saistīti ar palīdzību jaunattīstības valstīm un nabadzības mazināšanu pasaulē.
G20 sanāksmē plānots runāt par jauna banku nodokļa ieviešanu, kas būtu paredzēts, lai kompensētu banku darbības dēļ radušos zaudējumus. Gaidāmi arī strīdi par labāko pieeju pasaules ekonomikas problēmu risināšanā, jo ASV un Eiropas valstīm šajā jautājumā ir būtiskas domstarpības. ASV aicina turpināt aktīvo valdības līdzdalību ekonomikas stimulēšanā, savukārt Vācija un citas Eiropas valstis uzskata, ka pienācis laiks savilkt jostu un samazināt valdības izdevumus.
Daudzpolārā pasaule
Paredzams, ka sarunās arvien lielāku lomu uzņemsies tādas valstis kā Ķīna un Indija, no kuru nostājas būs atkarīgs pasaules ekonomikas attīstības virziens. Politikas analītiķi atzinīgi vērtē Ķīnas un citu jaunattīstības valstu iekļaušanos G20 lēmumu pieņemšanā, jo mūsdienās šīs valstis noteikti nav mazāk ietekmīgas kā tradicionālās G8 kluba dalībnieces Kanāda un Itālija. Skeptiķi gan uzskata, ka G20 apvienība ir pārāk plaša, lai efektīvi spētu vienoties par kopīgiem lēmumiem. Citi iebilst, ka G20 klubs joprojām nav pietiekami reprezentatīvs, piemēram, Āfriku pārstāv tikai viena valsts (Dienvidāfrika).
Krievijas amatpersonas atzinīgi izteikušās par G20 ietekmes palielināšanos, jo tas atbilst Maskavas vīzijai par «daudzpolāro pasauli». Tiesa gan, Kremlis turpina izbaudīt arī elitārā G8 kluba dalībnieka statusu. Krievijas budžetam līdzdalība G8 pēdējos gados izmaksājusi 1,5 miljardus dolāru, kas nav augsta maksa par līdzdalību šādā klubā. Nevalstiskās organizācijas gan aicina Krieviju un citas G8 valstis palielināt tēriņus, lai atvēlētu lielākas summas nabadzības mazināšanai Āfrikā un citās pasaules daļās.