Liels troksnis no mazas iztēles
Pievienot komentāru
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.
Varētu labi izpausties mūsdienu autori
Kioski un visādas stihiskas mazo formu ielu vērš paviršā jūklī. Vents Vīnbergs uz košo kičīgo jezgu raugās pielaidīgi un nedomā, ka to vajag dramatizēt. «Tādi taču pēc būtības ir kūrorti, kur cilvēki brauc mazliet izkāpt ārā no rāmjiem. Varētu, protams, pieprasīt un dot arhitektiem uzdevumu kaut kādu terašu jumtiņu vienotu stilistiku izveidot. Lai visu to būdiņu un alus reklāmu vietā ir kaut kas dizainīgs un neitrāls. Domāju, ka būtu vērts pamēģināt. Tagad nekāda labā gaume ielas sadzīvē neizpaužas. Tas savā ziņā arī izglītotu cilvēkus, jo viņi redzētu, ka tā vispār var, jo visbiežāk neviens vienkārši nezina, ka var būt arī savādāk. Mūsu laika izpausmēm jārunā mūsu laika valodā. Piemēram, Dzintaru mežaparkā Substances arhitekti salika ļoti modernus paviljoniņus. Varēja jau arī tur ar kādām orientālām lapenēm bakstīties, neviens pat nepārmestu. Šodien mazās formas nemaksā dārgi - tur varētu labi izpausties mūsdienu autori. Ir taču, kam izpausties!»
Jāliek drosmīgi klāt kaut ko mūsdienīgu
Jomas ielā var redzēt visu ko - XIX gadsimta beigas, 20./30. gadu funkcionālismu, padomju laika būves… «Man patīk, kā tas viss laika gaitā ir izveidojies, tāds karnevālisks kopiespaids. Domāju, ka tam diezgan drosmīgi vajag likt arī klāt kaut ko mūsdienīgu, kas diemžēl pagaidām īsti nenotiek. Skatoties uz šībrīža arhitektu darinājumiem, lielā mērā vērojams tāds smagnējums. Izpausmēm pamatā ir vēlme pierādīt savu eksistenci, nevis vienkārši atrisināt kaut kādu, piemēram, pilsētbūvniecisku problēmu vai pateikt kaut ko, bet visu laiku uzsvērt to smago nodarbošanos ar mākslu, cik tas ir grūti un nopietni. Tai vietā, lai rīkotos viegli un skaidri,» raksturo Vents Vīnbergs.
Izbrīna, ka netiek pabeigta un lietota
Pēdējā laikā aktuālā padomju modernisma brīnišķīgs paraugs, samērā korekti renovēts. Oriģinālā projekta autors - arhitekts Ivars Strautmanis. V. Vīnbergs atzīst, kopš vairs nav restorāna Jūras pērle, tas tiešām ir kaut kas vērtīgs un saglabājams. Profesoram Strautmanim esot maz īstenotu objektu, ja neskaita dalību Salaspils memoriāla izveidē. Šīs ēkas mūsdienīgo veidolu atzinīgi vērtē arī R. Pētersons, brīnoties, ka tā netiek pabeigta un lietota pašā tūrisma sezonas plaukumā.
Kalnciema ielas elegances vēl nav
Šīs koka mājas Jomas ielas galā pie Dzintariem paredzēts restaurēt, kā stāsta Rihards Pētersons. Tā būtu iespēja strādāt mūsdienīgi, atbildīgi un stilīgi, kā, piemēram, slavenajā Kalnciema ielas koka kvartālā. Tik elegantu piemēru Jomas ielā vēl nav. Šis par tādu varētu kļūt, mācoties no kļūdām iepriekš tepat atjaunotajos objektos. Abi eksperti atzīst, ka restaurācijā īpaši svarīgas amatnieciskas kvalitātes un detaļu kultūra.
Seko mums
Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!
Ziņas e-pastā
Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!
0 komentāri