Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Lietuva neaptur Spāniju

Pasaules čempione futbolā Spānija un vicečempione Nīderlande turpina Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru bez zaudētiem punktiem.

F grupā, kurā spēlē arī Latvija, vienīgā cīņa tika aizvadīta Izraēlā, kur mājinieki ar 1:0 sagādāja pirmo zaudējumu Gruzijai, kopš komandu trenē Temuri Kecbaja. Veiksmīga debija valstsvienībā padevās uzbrucējam Talam Ben Haimam II. Jaunais uzbrucējs otrā puslaika sākumā nomainīja Natho un jau pēc piecām minūtēm guva vārtus, kas izrādījās uzvaru nesoši. Pēc blāvā kvalifikācijas turnīra sākuma Izraēlai ir labas izredzes pacīnīties par kvalificēšanos Eiropas čempionātam. Jācer gan, ka šīs iespējas netiks uzlabotas nākamajā spēlē, kad Izraēlas valstsvienība 4. jūnijā Rīgā aizvadīs spēli pret Latviju.

Kauņā Lietuvas izlase sagādāja patīkamus brīžus saviem līdzjutējiem. Lai arī spāņiem tika zaudēts ar 1:3, bija cerības nosargāt 57. minūtē panākto neizšķirtu 1:1, kas būtu lielisks panākums. Pirms spēles Spānijas izlases futbolisti ne tos glaimojošākos vārdus veltīja laukuma kvalitātei. Ikers Kasiljass to salīdzināja ar kartupeļu lauku, Ksavi runāja par sajūtām, ka atbraukts uz Spānijas 5. līgas kluba mājvietu, bet Andress Injesta atzina, ka pēdējoreiz šādā laukumā spēlēja sākumskolas vecumā. Tas gan viņiem netraucēja uzvarēt, un spāņu galvenais treneris Visente del Boske pēc cīņas atzina, ka ne uz brīdi nav šaubījies par triju punktu iegūšanu.

Nākamās EČ kvalifikācijas turnīra spēles notiks 3. un 4. jūnijā.

Bez nosaukuma

A grupa: Turcija - Austrija 2:0 (Arda Turans 28., Gokhans Gonuls 78.); Beļģija - Azerbaidžāna 4:1 (Vertongens 12., Simons 32. (11 m s. s.), Hadli 45., Vosens 74.; Abuševs 16.). Tabula: Vācija 15 punktu (5 spēles), Beļģija 10 (6), Turcija 9 (5), Austrija 7 (5), Azerbaidžāna 3 (4), Kazahstāna 0 (5)

C grupa: Igaunija - Serbija 1:1 (Vasiļjevs 84.; Panteličs 38.); Ziemeļīrija -Slovēnija 0:0. Tabula: Itālija 13 (5), Slovēnija 8 (6), Serbija 8 (6), Igaunija 7 (5), Ziemeļīrija 6 (5), Fēru salas 1 (5)

D grupa: Rumānija - Luksemburga 3:1 (Mutu 24., 68., Ziku 78.; Gersons 22.) Tabula: Francija 12 (5), Baltkrievija 8 (5), Albānija 8 (5), Bosnija un Hercegovina 7 (4), Rumānija 5 (5), Luksemburga 1 (6)
E grupa: Zviedrija - Moldova 2:1 (Lustigs 30., S. Larsons 82.; Suvorovs 90.); Nīderlande - Ungārija 5:3 (van Persija 13., Sneiders 61., van Nisterlojs 73., Kuits 78., 81.; Rudolfs 46., Gera 50., 75.). Tabula: Nīderlande 18 (6), Zviedrija 9 (4), Ungārija 9 (6), Moldova 6 (5), Somija 3 (4), Sanmarīno 0 (5)

F grupa: Izraēla - Gruzija 1:0 (Ben Haims 59.). Tabula: Grieķija 11 (5), Horvātija 10 (5), Izraēla 10 (6), Gruzija 9 (6), Latvija 4 (5), Malta 0 (5)

I grupa: Čehija - Lihtenšteina 2:0 (Barošs 3., M. Kadlecs 70.); Lietuva - Spānija 1:3 (Stankevičius 57.; Ksavi 19., Kijansks 70. (s. v.), Mata 83.). Tabula: Spānija 15 (5), Čehija 9 (5), Skotija 4 (4), Lietuva 4 (4), Lihtenšteina 0 (4)