Maiju priesteri ar maģiskām ceremonijām, rituāliem, lūgsnām un vīraka kūpināšanu aizvadīja 21. decembri, sākot zīmīgo 365 dienu atskaiti, vēsta AP. Čjapasas štatā pat uzstādīts elektronisks laika atskaites pulkstenis, bet Karību jūras piekrastes rajonā ļaudis zemē ieraka laika kapsulās ievietotus ziņojumus un fotogrāfijas. Sagaidāms, ka vasarā Jakutijas štatā durvis vērs arī maiju kultūrai veltīts muzejs.
Cilvēki pārpratuši maiju idejas, jo kalendārs nemaz nenorāda uz pasaules galu, aizrāda eksperti. Ar astronomiju un matemātiku aizgrābtā civilizācija laiku iedalīja 394 gadu ilgos ciklos, no kuriem 13. noslēgsies 2012. gada ziemas saulgriežos. Ņemot vērā, ka tālāk par šo datumu kalendārs nesniedzas, uzvirmojušas runas par pasaules galu.
Speciālisti piebilst, ka paši maiji 13. cikla noslēgumu nesaistīja ar apokalipsi. Kā vortālam LiveScience skaidroja Meksikas Nacionālā antropoloģijas un vēstures institūta pārstāvji, šādu uzskatu kultivējuši jūdi un kristieši, kas, balstoties uz Bībelē minēto apokalipsi, maiju kalendāra ciklus sasaistīja ar pastardienu.
Eksperti mierina, ka 1300 gadu vecais akmenī cirstais pareģojums norāda tikai uz ēras noslēgumu, nevis apokalipsi. Meksikas tūrisma nozares pārstāvji cer, ka maiju kalendārs sekmēs tūristu pieplūdumu un šogad valsti apmeklēs 52 miljoni cilvēku ierasto 22 miljonu vietā.