Izmeklējumi atklāja, ka suņa ilkņi izgājuši cauri galvaskausam divās vietās, atstājot šķembas un skarot arī smadzenes. Meitene pārcieta operāciju, ceturtdien, stāvoklim stabilizējoties, viņai vairs nevajadzēja mākslīgās elpināšanas aparātu.
«Meitenes stāvoklis ir smags, bet tagad jau stabils. Šodien viņa jau atgriežas pie normālas elpošanas, sāk kontaktēties ar apkārtējiem,» Dienai stāstīja A.Ozols. Pēc meitenes vecāku stāstītā BKUS darbiniekiem, īsi pirms nelaimīgā notikuma suns, kurš parasti lielu dienas daļu pavadījis ārā, ielaists mājās, ienācis virtuvē un skrējis virsū meitenei. Māte bijusi turpat līdzās. «Neaprēķināja spēkus,» vecāki skaidrojuši mediķiem.
A.Ozols uzsver, ka statistika ir barga - pērn BKUS mediķi snieguši palīdzību vairāk nekā 500 dzīvnieku sakostiem bērniem, turklāt šajos gadījumos jāatceras - galvenā atbildība ir apkārtējiem pieaugušajiem, nevis bērnam vai sunim. Latvijas Kinoloģiskās federācijas vadītāja Vija Klučniece atgādina, ka mazus bērnus nekādā gadījumā nedrīkst atstāt vienus ar suņiem vai kaķiem.