Platformas veidotāji novērojuši, ka bieži vien iniciatīvai pietiek savākt tūkstoti vai divus tūkstošus parakstu, lai tās sadzirdētu Saeimas deputāti.
«Ir vairākas iniciatīvas, par kurām Saeimas deputāti ir sazinājušies ar iniciatīvu autoriem, aicinājuši uz sēdēm un runājušies tālāk. Tādējādi daudzām iniciatīvām nav nemaz bijis jāsasniedz šie desmit tūkstoši parakstu,» stāsta J. Erts.
Pašlaik platformā ir iesniegtas 290 iniciatīvas, taču ne vienmēr cilvēki nolemj tās «novest līdz galam» - gadās, ka pieteikumu iesniedzēji nespēj pietiekami skaidri formulēt savas iniciatīvas mērķus un savākt iniciatīvas palaišanai nepieciešamos 100 parakstus.
J. Erts stāsta, ka sākotnēji Saeimas deputāti un pieaicinātie eksperti baidījušies, ka cilvēki savu iniciatīvu pieteikumos rakstīs pilnīgas muļķības, turklāt vēl bažīgākus viņus darīja fakts, ka citi šīs muļķības parakstīs. Taču pēdējā laika tendence rāda, ka cilvēki arvien rūpīgāk sākuši pārdomāt savu iniciatīvu saturu.
Pašlaik manabalss platformas veidotāji strādā pie tā, lai uzlabotu iedzīvotāju iespējas līdzdarboties pašvaldību darbā. Kā norāda J. Erts, pašvaldību līmenī iedzīvotājiem būs iespēja iesniegt savus priekšlikumus par ikdienišķām lietām, piemēram, ko pilsētā būtu nepieciešams salabot.
«Esam uzrunājuši visā Latvijas mērogā pašvaldības un vasarā būs pilotprojekts, kurā piedalīsies Sigulda, Ķekava, pēc tam Valmiera un Liepāja. Pilotprojektā apskatīsimies, kā tas viss darbojas,» skaidro J. Erts.
Iniciatīvu platformas mājaslapā redzams, ka paraksti tiek vākti par aptuveni 30 iniciatīvām. Vistuvāk nepieciešamajiem desmit tūkstošiem parakstu šobrīd ir Stop ACTA iniciatīva, kuras autors aicina cīnīties par brīvību internetā - «vienu no retajām brīvībām, kas cilvēkiem vēl palikusi». Mazāk parakstu savākuši aicinājumi par smēķēšanas ierobežošanu publiskās vietās, filmu un raidījumu demonstrēšanu oriģinālvalodās, nodrošinot subtitrus latviešu valodā, kā arī iniciatīva pret policijas tiesībām konfiscēt datorus, diskus un fotogrāfijas u. c.
Vairāk kā nepieciešamos desmit tūkstošus parakstu savākušas tikai trīs iniciatīvas, no kurām divas panākušas reālu likuma pieņemšanu.
Atveram Saeimu iniciatīva panākusi grozījumus Saeimas Kārtības rullī, paredzot tiesības parlamentā iesniegt kolektīvos priekšlikumus, ja tos parakstījuši vismaz 5000 pilsoņu, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu.
Savukārt iniciatīva Atveram ofšorus panākusi izmaiņas Komerclikumā, paredzot atklāt uzņēmumu patiesos labuma guvējus jeb ofšoru īpašniekus.
Līdz Saeimai nonākusi arī iniciatīva, kas pieprasa noteikt konkrētu atbildību par Saeimas deputāta zvēresta laušanu.