Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Mazas kļūdas galotnē liedz lielu uzvaru

Sekmīga cīņa zem groza ļāva VEF Rīga basketbolistiem visas spēles gaitā uzturēt intrigu pret vienu no VTB Vienotās līgas līderiem Kazaņas Uniks, taču beigās tieši divas nesavāktas atlēkušās bumbas un netrāpītie metieni no groza apakšas liedza pacīnīties par uzvaru galotnē (69:81) trešdien OSC Rīga notikušajā spēlē.

Uniks Rīgā ieradās ne tajā labākajā noskaņojumā un fiziskajā gatavībā, jo pirms nedēļas komanda negaidīti izstājās no ULEB Eiropas kausa, astotdaļfinālā piekāpjoties poļu Stelmet, bet nedēļas nogalē Kazaņas klubs Vienotās līgas līderu duelī zaudēja Maskavas CSKA. Rīdzinieki tikmēr pēdējo spēli aizvadīja februāra beigās, tāpēc uz svaiguma rēķina izdevās veikt vairākus izrāvienus. Diemžēl netrūka arī ilgstošu kritumu brīžu katrā no puslaikiem.

Viesi izšķirošo pārsvaru ieguva trešajā ceturtdaļā, kad vispirms ar desmit punktu izrāvienu sadeldēja rīdzinieku pārsvaru, bet pēc tam ar 13:0 izrāvienu aizbēga no mājiniekiem. Pēdējā ceturksnī gan vefieši, lielā mērā pateicoties Jāņa Bērziņa precizitātei un Džo Bostika aktīvai spēlei abos laukuma galos, vairākkārt pietuvojās līdz metiena attālumam, taču neizmantoja labas iespējas atgūt vadību, uz ko pieredzējušie pretinieki atbildēja, atjaunojot ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru (69:81).

Rīdzinieki uzvarēja cīņu zem groza (41-33), taču galotnē divas reizes pēc kārtas ļāva pretiniekiem atkārtotus uzbrukumus, kas radīja izšķirošo lūzumu. Tāpat otrajā puslaikā strauji palielinājās kļūdu un sliktu lēmumu, tostarp sasteigtu metienu skaits. Acīs krita leģionāru Frančesko Krusa, Džoša Bostika, Entonija Mailza un Džoša Harelsona (ne)precizitāte divpunktu metienos (kopā 3/19).

Pēc nedēļas nogalē paredzētā Latvijas čempionāta favorītu dueļa Ventspilī vefieši uzņems Somijas klubu Bisons.

VEF Rīga 69
Uniks 81

(18:23, 43:35, 56:61)
VTB Vienotā basketbola līga
VEF Rīga: Bērziņš 17, Mejeris 10, Bostiks 10, Meiers 8, Kruss 7; Harelsons 10, Strēlnieks 3, Mailss 2, Vilde 2, Jakovičs
Uniks: Lengfords 25, Kaimakoglu 15, Parahauskis 9, Ponkrašovs 5, Paņins; Koloms 19, Viljamss 8, Lihodejs, Baničs
16.III VEF Rīga - Bisons
Situācija tabulā: 1. CSKA 23-2, 2. Uniks 20-3, 3. Lokomotiv-Kubaņ 17-5, 4. Zenit 12-4, 5. Himki 16-7, 6. Nymburk 13-9, 7. Avtodor 11-8, 8. Ņižņijnovgorod 13-10, 9. Kr. Oktjabr 13-10, 10. Jeņisej 8-14, 11. Cmoki 7-13, 12. Bisons 8-17, 13. VEF Rīga 7-16, 14. Astana 6-16, 15. Kalev/Cramo 6-16, 16. Vita 0-24