Pašlaik par amatpersonu pārkāpumiem administratīvo sodu var uzlikt ne vēlāk kā četru mēnešu laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas, bet ne vēlāk kā gada laikā no tā izdarīšanas dienas. Saeimas 2. lasījumā pieņemtajos kodeksa grozījumos iestrādāts cits princips - noilgums būs nevis soda uzlikšanai, bet lietvedības uzsākšanai. Proti, to varētu uzsākt ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā kopš pārkāpuma izdarīšanas. Tas varētu samazināt pārkāpēju «tieksmi» novilcināt laiku, lai izvairītos no soda, izriet no Tieslietu ministrijas Administratīvo tiesību nodaļas vadītājas Andas Smiltēnas teiktā.
KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks piektdien uzsvēra, ka procesuālo termiņu samazinājums līdz sešiem mēnešiem apgrūtinās KNAB iespējas kontrolēt partiju finansēšanu un to, kā valsts amatpersonas ievēro tām likumā noteiktos ierobežojumus. Jaunākais pieejamais KNAB publiskais pārskats par 2010. gadu liecina, ka jau pie esošā noilguma termiņa par lielu daļu administratīvo pārkāpumu KNAB nevarēja uzlikt sodu, jo tā termiņš jau bija iztecējis. Administratīvo tiesību eksperte Anita Kovaļevska gan akcentē, ka nevajadzētu jaukt divas pieejas un teikt, ka noilguma termiņš ir samazinājies, ja iepriekš tas attiecās uz soda uzlikšanu, bet pēc 2. lasījumā atbalstītajiem grozījumiem - tikai uz lietvedības uzsākšanu. Turklāt deputātu akceptētā kodeksa norma vairs neierobežo administratīvā pārkāpuma izskatīšanas ilgumu. KNAB iebildumiem esot pamats, ja birojam ir konkrēti apsvērumi, kas liek bažīties, ka pusgada laikā par amatpersonu pārkāpumiem tas varētu vispār neuzzināt un nepaspēt uzsākt lietvedību.
KNAB esot Saeimā iesniedzis priekšlikumu, lūdzot palielināt noilguma termiņu lietvedības uzsākšanai par administratīvajiem pārkāpumiem korupcijas novēršanas jomā - līdz sešiem mēnešiem no pārkāpuma atklāšanas dienas, bet ne vēlāk kā diviem gadiem no pārkāpuma izdarīšanas dienas. Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēde Ilma Čepāne (Vienotība) pieļāva, ka, skatot grozījumus galīgajā lasījumā, pie šī jautājuma komisija vēl atgriezīsies un uzklausīs KNAB argumentus.