Ķīnas vilinājums
A. Merkele trešdien un ceturtdien viesojas Jekaterinburgā, kur tiksies ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu, pēc tam viņa dosies uz Ķīnu, bet turnejas noslēgumā svētdien apmeklēs arī energoresursiem bagāto Vidusāzijas valsti Kazahstānu.
Vācijas biznesa attiecības ar visām trim valstīm pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījušās. Laika posmā no 2000. līdz 2009. gadam Vācijas eksports uz Ķīnu un Kazahstānu palielinājies par attiecīgi 285% un 270%, bet eksports uz Krieviju audzis par vairāk nekā 200%, informē Reuters. Tradicionāli par ļoti svarīgu Vācijas partneri tiek uzskatīta Krievija, jo kopš PSRS sabrukuma abas puses centušās veidot ļoti ciešas attiecības. «Krievija ir svarīgs enerģijas piegādātājs Vācijai, un Vācija ir Krievijas svarīgākais partneris ekonomikā,» pirms vizītes atzina A. Merkele.
Taču pēdējā laikā Vācijas uzņēmēji raugās vēl tālāk austrumu virzienā, jo milzīgā Ķīna, kuras iedzīvotāju skaits ir gandrīz desmit reižu lielāks nekā Krievijai, tiek uzskatīta par vēl perspektīvāku tirgu. Ķīnas uzņēmumi pieprasa modernās vācu tehnoloģijas, bet ķīniešu labklājības pieaugums palielina noietu Vācijas precēm. Piemēram, tādiem Vācijas autoražotājiem kā BMW, Volkswagen un Mercedes ir liela interese par Ķīnas tirgu, kur notiek strauja izaugsme. Abas lielvalstis sadarbojas arī citās jomās, piemēram, Vācijas augstskolās visvairāk ārvalstu studentu ir tieši no Ķīnas, jo ķīnieši izrāda lielu interesi par inženierzinātnēm.
A. Merkeles delegācijā iekļauti lielāko Vācijas uzņēmumu (BASF, Siemens, Volkswagen u. c.) vadītāji, kas vizītes laikā plāno noslēgt ienesīgus darījumus. Piemēram, Siemens ar Krievijas partneriem plāno parakstīt 2,2 miljardus eiro vērtu līgumu par vairāk nekā 200 pasažieru vilcienu piegādi Krievijas dzelzceļam.
Siemens vilcieni Krievijai
Siemens jau palīdz attīstīt Krievijas ātrvilcienu tīklu un piegādās vilcienus arī Soču olimpisko spēļu vajadzībām. Uzņēmums plāno investēt arī Krievijas vēja enerģijas biznesā. Krievijas līderi ir atzinuši, ka rietumvalstu tehnoloģijas nepieciešamas, lai uzlabotu novecojušo Krievijas infrastruktūru.
Paredzams, ka A. Merkele un D. Medvedevs apspriedīs arī Nord Stream projekta attīstību, vīzu režīma atvieglošanu un citus jautājumus. Vācijas kanclerei šī vizīte varētu palīdzēt uz laiku aizmirst par iekšpolitiskajām problēmām, kas vājinājušas viņas valdību.