Cīņā par Sociālistu partijas prezidenta amata kandidatūru inteliģentais un sociālistu ideāliem dziļi uzticīgais F. Olands sevi pozicionēja kā N. Sarkozī politikas pretinieku un solīja pārskatīt vairākus pašreizējā prezidenta laikā pieņemtos lēmumus. Nesen uz laikraksta Le Parisien uzdoto jautājumu, kādēļ tieši viņam vajadzētu kļūt par sociālistu prezidenta kandidātu, F. Olands, neizplūstot plašos skaidrojumos, atbildēja: «Tāpēc ka es varu sakaut N. Sarkozī.»
Pārņem ASV praksi
Lai izraudzītos prezidenta amata kandidātu, Francijas Sociālistu partija šoreiz izmantoja ASV praksi, ļaujot pieņemt svarīgo lēmumu saviem atbalstītājiem. Katrs, kurš samaksāja vienu eiro (0,70 latu) un apliecināja uzticību kreisajām vērtībām, varēja piedalīties Sociālistu partijas priekšvēlēšanās, kurās bez F. Olanda sacentās vēl pieci kandidāti, arī partijas priekšsēdētāja Martina Obrī un F. Olanda bijusī dzīvesbiedre Segolēna Rojāla, kura 2007. gada prezidenta vēlēšanās bija partijas kandidāte un piekāpās N. Sarkozī. Tiek lēsts, ka Sociālistu partijas priekšvēlēšanās piedalījās aptuveni 2,7 miljoni vēlētāju, raksta BBC.
Priekšvēlēšanas notika divās kārtās. Pirmajā kārtā 9. oktobrī neviens no kandidātiem nesaņēma 50% vēlētāju atbalstu, tādēļ tika rīkota otrā kārta, kurā piedalījās F. Olands un M. Obrī, kuri saņēma lielāko atbalstu pirmajā kārtā.
Svētdien notikušajā otrajā raundā F. Olands saņēma 56%, bet M. Obrī 44% balsu. Pēc zaudējuma M. Obrī apsveica savu sāncensi un aicināja pārējos partijas biedrus būt vienotiem, lai sociālisti Francijā pēc 17 gadu pārtraukuma atkal varētu nokļūt pie varas.
Savā uzvaras runā F. Olands uzsvēra, ka vēlas saņemt uzticību no tiem frančiem, kuri nav apmierināti ar N. Sarkozī darbu. «Es esmu apzinājies, cik milzīgi uzdevumi mani sagaida. Tie ir neizmērojami. Tie ir smagi. Man ir jāpiepilda cerības, kuras lolo franči, kam ir apnikusi N. Sarkozī politika,» sacīja F. Olands.
Sola darbvietas
Pašreizējais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī ir šika dzīvesveida piekritējs, viņš ir precējies ar valstī populāro dziedātāju Karlu Bruni. N. Sarkozī pazīstams ar savu impulsivitāti, tādēļ ne vienu reizi vien ir nācis klajā ar asiem un neapdomīgiem izteikumiem.
Viņa valdīšanas laikā Francijas ekonomika ir piedzīvojusi dziļāko recesiju kopš Otrā pasaules kara, tādēļ valdība ir bijusi spiesta pieņemt virkni nepopulāru lēmumu, no kuriem lielāko sabiedrības sašutumu un plašus protestus izraisīja pensionēšanās vecuma palielināšana no 60 uz 62 gadiem. Daudzi N. Sarkozī arī nespēj piedot, ka viņš laikā, kad valstij bija vajadzīga nauda, samazināja nodokļus bagātajiem.
Turpretī F. Olands tiek raksturots kā nosvērts un vienkāršs cilvēks. Viņš uz darbu brauc ar motorolleru un neizvēlas dārgu zīmolu apģērbus, bet pats sevi nereti dēvē par mesjē normālo. Savas kampaņas laikā F. Olands centies sevi parādīt kā moderni domājošu cilvēku ar mērenākiem uzskatiem nekā viņa konkurentiem uz partijas kandidatūru prezidenta vēlēšanās. Pēdējās dienās pirms priekšvēlēšanām viņš gan nāca klajā ar iepriekš nedzirdēti asu kritiku finanšu institūcijām, ko analītiķi saista ar vēlmi iegūt atbalstu no tiem vēlētājiem, kuri pirmajā kārtā balsoja par antiglobālistu Arno Montebūru, kurš negaidīti ierindojās trešajā vietā.
F. Olands ir tipisks partijas cilvēks, kurš no ierindas biedra nokļuva līdz sociālistu vadītāja amatam, kurā pavadīja vairāk nekā desmit gadu. Viņš ir vadījis nelielu pašvaldību un pašlaik ir Francijas parlamenta apakšpalātas jeb Nacionālās asamblejas deputāts, bet nekad nav bijis ministrs vai vadījis lielu kompāniju, tādēļ daudziem analītiķiem pastāv bažas, vai viņš būtu labs valsts vadītājs.
Sociālistu prezidenta amata kandidāts ir paziņojis, ka viņa mērķis ir atjaunot Francijas ekonomikas dinamiku. F. Olands paziņojis, ka, viņam nākot pie varas, valsts finansētajās mācību iestādēs tiks pieņemti 60 tūkstoši skolotāju, bet bez darba esošajiem jauniešiem tiks piedāvāti 300 tūkstoši valsts subsidētu darbvietu. Viņš arī solījis atjaunot pensionēšanās vecumu no 60 gadiem. Tajā pašā laikā F. Olands ir apņēmies samazināt milzīgo Francijas budžeta deficītu.