Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Mezins nebija kļūdījies

Pavirša spēle tiešā vārtu tuvumā liedza noliekt Austrumu konferences līderi. Rīgas Dinamo, spēlējot otro vakaru pēc kārtas, KHL čempionātā savā laukumā ar 3:5 zaudēja Čeļabinskas Traktor. Oskars Cibuļskis, Aleksandrs Žiru un Andris Džeriņš mājiniekiem guva vārtus. Nākamā spēle piektdien Liepājā ar līgas pastarīti Jekaterinburgas Avtomobilist.

Nepatīkami vēsturiski ieraksti Rīgas Dinamo un Latvijas izlases kontekstā radīja bažas, vai rīdziniekiem pietiks spēka un emocionālo lādiņu otro vakaru pēc kārtas aizvadīt spēli ar maksimālu atdevi. KHL pirmajā sezonā dinamieši Espo labi pacīnījās pret nākamajiem čempioniem Ak Bars (2:3), bet pēc 24 stundām dabūja pamatīgi trūkties no Toljati Lada (0:6). Latvijas izlasei ir bijis pat lielāks kritums - 2005. gadā pēc 0:0 ar Somiju bezcerīgs 1:9 pret Zviedriju.

Nesaprotams bija treneru lēmums pēc smagās spēles ar Magņitogorskas Metallurg (2:5) sastāvā izdarīt tikai trīs izmaiņas, turklāt viena no tām bija vārtsargu līnijā, Mikaelam Telkvistam aizstājot Māri Jučeru, bet vēl viena maiņa bija piespiedu, jo aizsargam Metjū Karlam par kontaktu ar tiesnesi tika piespriesta divu spēļu diskvalifikācija. Uzbrukumā varēja ieplūdināt svaigus spēkus, jo veseli ir Raitis Ivanāns, Ģirts Ankipāns un Roberts Bukarts.

Komandas kapteinis Guntis Galviņš vienīgais no aizsargiem nav bijis ierauts rotācijas virpulī, un jau iepriekšējos mačos viņa darbībā varēja saskatīt nevērīgas kļūdas. Spēlē ar Traktor Galviņa pavirša piespēle aiz vārtiem bija par iemeslu pirmajai ielaistajai ripai. Abi mača galvenie arbitri Aleksejs Belovs un Sergejs Gusevs laikam jau viesnīcas numuriņā bija «izpīpējuši», ka mačā ar Metallurg, piespriežot rīdziniekiem 50 soda minūtes, pāršāvuši pār strīpu. Šoreiz vairāk soda minūšu tika izrakstītas viesiem (6-10), un prasmīga vairākuma izspēle ļāva iegūt 2:1 vadību.

Trešā perioda sākumā atklātā hokeja uzliesmojumā Traktor apstiprināja komandas vārtsarga Andreja Mezina nule kā teikto, ka komanda, cik gribēs, tik arī iemetīs - gluži kā Brazīlija futbolā. Tas arī tika izdarīts.

Dinamo Rīga padome pagājušajā nedēļā galvenajam trenerim Pekam Rautakallio izsniedza sešas patronas jeb deva sešu spēļu atskaites periodu, pēc kura beigām atkal paredzams situācijas izvērtējums. Divas patronas Rautakallio jau izniekojis.

Dinamo R 3
Traktor 5

KHL čempionāts
(0:1, 2:0, 1:4)
Dinamo R: Cibuļskis (Džonsons, 36.), Žiru (Šekura, Ņiživijs, vair., 39.), Džeriņš (Daugaviņš, Galviņš, 43.)
Traktor: Karpovs (20.), Antipovs (Kuzņecovs, 41.), Kontiola (44.), Jakuceņa (A. Kosticins, 46.), Belovs (Kontiola, tukšos vārtos, 60.)
Dinamo R: Telkvists; K. Rēdlihs - Galviņš, Indrašis - Džonsons - Karsums, J. Rēdlihs - Cibuļskis, Meija - Džeriņš - Daugaviņš, Sotnieks - Reķis, Ņiživijs - Šekura - Žiru, Biezais - Bičevskis - Šremps

Metieni: 29:28 (7:7, 13:8, 9:13)
Sodi: 6 - 10. Skatītāji: 6370