Uz apsūdzēto sola viņa nokļuva pēc tam, kad Aunas Sanas Su Či mājās neaicināts ieradās kāds amerikānis, kurš apgalvo, ka Dieva sūtīts nācis, lai glābtu sievietes dzīvību.
Paredzamā prāva
Tiesas prāva izpelnījusies starptautiskās sabiedrības nopēlumu. ASV prezidents Baraks Obama to pat nodēvējis par meistarīgu izrādi, kuras fināls paredzams jau pirmā cēliena sākumā. Kritiku nav mazinājis Mjanmas varas iestāžu lēmums atļaut žurnālistiem un ārvalstu diplomātiem piedalīties dažās tiesas sēdēs, lai gan process pasludināts par slēgtu.
Mjanma noraidījusi kritiku, uzsverot, ka tiesas process norit saskaņā ar likumu un tas netiek politiski ietekmēts, raksta AP.
Tomēr kritiķi uzskata, ka militārā hunta, kas valda jau no 1962.gada, izmanto tiesas procesu, lai panāktu valstī populārākās politiķes nokļūšanu cietumā. Tādējādi viņa pat formāli nevarētu piedalīties nākamgad paredzētajās vēlēšanās - pirmajās kopš 1990.gada. Sievietei draud 3-5 gadu cietumsods.
Vajadzēja būt premjerei
Aunu Sanu Su Či apsūdzēja pēc tam, kad pirms dažām nedēļām viņas mājās ieradās amerikānis Džons Jetavs. Viņš ar pašdarinātu pleznu palīdzību pārpeldēja ezeru, pie kura atrodas politiķes māja, bet pēc tam slepeni tajā iezagās. Tiesā 53 gadus vecais vīrietis teicās esam Dieva sūtīts, lai pavēstītu Aunai Sanai Su Či, ka viņu gatavojas nogalināt teroristi.
Mjanmas varas iestādes šo apciemojumu traktēja kā politieslodzītās mēģinājumu pārkāpt mājas arestu. Viņas advokāti uzskata, ka valdības norīkotajiem sargiem bija jānovērš svešinieku iekļūšana mājā.
Auna Sana Su Či ar vairākiem pārtraukumiem mājas arestā atrodas kopš 1989.gada. 1988.gadā pēc ilggadējā Mjanmas diktatora Ne Vina atkāpšanās tauta pieprasīja demokrātijas ieviešanu. Tad kādā demonstrācijā piedalījās arī līdz tam nezināmā Auna Sana Su Či, kura, uzrunājot aptuveni pusmiljonu cilvēku, pieprasīja izveidot demokrātiski vēlētu valdību.
Viņa iesaistījās politikā un nodibināja partiju Nacionālā līga demokrātijai (NLD). 1990.gadā, politiķei jau esot mājas arestā, NLD pārliecinoši uzvarēja vēlēšanās. Aunai Sanai Su Či bija jākļūst par premjeri, tomēr militārā hunta atsakās atdot varu.