Līdzīgi uzskata ne tikai opozīcijas, bet arī koalīcijā esošās _Pilsoniskās savienības_ un Sabiedrības citai politikai deputāti, kuri tomēr nebalsos par ministres demisiju. To neatbalsta arī bijušie iekšlietu ministri Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC), Mareks Segliņš (TP) un Ēriks Jēkabsons, kurš no politikas ir aizgājis.
Lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu L. Mūrniecei, par ko Saeima varētu lemt pēc nedēļas, iesnieguši deputāti Anta Rugāte, Vents Armands Krauklis, Māris Kučinskis, Māris Ārbergs un Oskars Spurdziņš (TP), Andris Bērziņš, Jānis Dukšinskis un Ainars Baštiks (LPP/LC), kā arī Jānis Urbanovičs un Valērijs Agešins (SC). Zem tā nav PCTVL deputātu parakstu, bet frakcijas vadītājs Jakovs Pliners Dienai apstiprināja, ka arī PCTVL atbalstīs ministres demisiju. Tas nozīmē, ka par neuzticību ir visa opozīcija, kurai ir vairākums. Taču bijušie ministri Dz. Jaundžeikars un M. Segliņš ceturtdien nebija gatavi pievienoties kolēģiem, norādot, ka ir jāļauj tiesībsargājošajām iestādēm darīt savu darbu un ka pašlaik dominējot emocijas, nevis ar faktiem pamatots vērtējums. Tāpat uzskata arī Ē. Jēkabsons, kurš pazīstot policijas amatpersonas Valdi Voinu un Raulu Kviesīti kā «kārtīgus un skrupulozus burta kalpus,» un neticot, ka viņi būtu pieļāvuši nelikumīgu rīcību.
L. Mūrniece no amata atkāpties pati neplāno un portālam diena.lv norādīja, ka savu iespēju un pilnvaru robežās ir sekojusi lietas virzībai, lai arī par policijas plāniem pārmeklēt žurnālisti nav zinājusi. «Tās ir procesuālas darbības, kas ir tikai procesa virzītāja kompetencē, kurā neviens nedrīkst iejaukties,» sacīja ministre. Arī vairāki viņas kolēģi no PS un SCP nostājušies žurnālistes un Neo pusē, taču neatbalstīs opozīcijas rosināto ministres demisiju. Ilma Čepāne (PS) atgādināja, ka «vārda brīvības ierobežojumi valstī ir jātulko iespējami sašaurināti un nepieciešamībai ir jābūt pietiekami pamatotai», par ko šoreiz esot šaubas. Viens no lēmuma projekta iesniedzējiem secināja: «Izskatās, ka kāds ir gribējis izpelnīties Mūrnieces atzinību.» Vaira Paegle uzskata, ka Neo jeb Ilmāram Poikānam ir jāļauj strādāt valsts pārvaldē un sakārtot šo sistēmu, kas ir zināma ārvalstu prakse. I. Čepāne no publiski pieejamās informācijas ir secinājusi, ka Neo ir izdarījis tikai to, ko deputātiem jau sen vajadzēja paveikt, nodrošinot valsts un pašvaldību iestāžu darbinieku atalgojuma publisku pieejamību.