Ģirtam beidzot ir laiks izcept ģimenes firmas ēdienu - biezpiena strūdeli, ar kuru tiek cienāts ikviens ciemiņš, kurš pirmo reizi viesojas Kronbergu mājā. Bet Sandai nav vienlaikus jāauklē mazā Amēlija, jākopj māja un vēl jāgatavo ēdiens. Lai gan Sanda smej, ka viņa daudz ko iemācījusies darīt ar vienu roku, reizē ucinot bēbi un klapējot, piemēram, karbonādi.
Tā kā Ģirts un Karlīna no mājas dodas agrā rīta stundā, lai paspētu vispirms uz dārziņu un tad uz darbu, mājās palikušās «meitenes» izmanto privilēģiju pagulēt un nesteidzīgi iesākt rītu - Sanda ar rīta kafiju, bet Amēlija ar mammas pienu, kas viņai joprojām garšo vislabāk. Sandas rīta kafiju, protams, papildina maizītes ar gardumiem, kuri ledusskapī atrodami, visbiežāk ar sieru vai šķiņķi. Arī pusdienas nepieciešamas tikai divām personām. Sanda var ļauties savām izjūtām un ēst to, ko pati patiešām kāro. Taču nu ir brīdis, kad nopietni jāsāk domāt arī par Amēlijas īpašo ēdienkarti. Rītos viņa labprāt ēd mammas vārīto putriņu, taču meitas un mammas viedoklis par garšīgām pusdienām atšķiras. Amēlija labprātāk izvēlas mazuļiem sagatavoto ēdienu burciņās, bet mamma grib, lai viņai garšotu arī mājās gatavotie ķirbja, kartupeļu vai burkānu biezeņi, papildināti ar jēra gaļu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka to gatavošana prasa lielāku piepūli, nekā pieaugušajiem domātais ēdiens, un produkti šim mērķim ir īpaši izvēlēti - vai nu izaudzēts pašu dārziņā, vai arī pirkts no pazīstamiem cilvēkiem. Sanda nežēlotu naudu arī eko produktu iegādei, kas ļautu dažādot mazuļa ēdienkarti. Taču šādu veikalu nav daudz, un tie nav tik pieejami kā ierastie lielveikali, kuros ģimene pērk pārtiku.
Vakarā visi atkal ir kopā. Taču darba dienās tās nav grandiozās vakariņas. Ģirts parasti ir jau paēdis darbā, bet Karlīna bērnudārzā. Taču šis un tas jau tiek ēsts, un visgrūtāk šajā ziņā ir uzminēt Karlīnas dvēseles stāvokli - ko viņa būs gatava notiesāt ar patiesu apetīti. Karlīna pati atzīst, ka vislabāk viņai garšo frī kartupeļi, vistas spārniņi un pelmeņi. Taču Sanda atgādina, ka nu jau meita iemācījusies ēst arī vārītus kartupeļus ar krējumu, karbonādi, dažādas gaļas mērces. Bērnudārzā vismaz pagaršojot daudzveidīgākus ēdienus. Gan Sanda, gan Ģirts šajā ziņā ir pūlējušies arī mājās, piedāvājot vecākajai meitai ēdienu no interesantākiem traukiem vai arī pagatavojot ko īpašu - reiz Ģirts četras stundas sautējis liellopu gaļu ar plūmēm, un rezultāts bijis patiešām izcils, taču Karlīna to nav pat pagaršojusi. Vēl Karlīnai piemīt niķis neēst vakariņas kopā ar visiem, bet par ēšanas nepieciešamību atcerēties pirms gulētiešanas, kad viņa jau nomazgājusies un zobiņi iztīrīti. Diemžēl tad vecāki ir pārāk noguruši, lai kaut ko vārītu vai sildītu, un jāsamierinās ar kādu sviestmaizīti vai ko citu ātri pagatavojamu.
Sanda atzīst, ka viņi labprāt ēstu daudz vairāk augļu un dārzeņu un reizēm sapņo par tirgu, kur plauktos rindojas tik kārdinošas dabas veltes, ka siekalas tek. Taču, dzīvojot mūsu platuma grādos, tā nav, tāpēc nākas samierināties ar pašmāju āboliem, burkāniem vai kartupeļiem. Viņi, protams, pērk arī tālu ceļu mērojušos gardumus, taču tie tādu sajūsmu neizraisa, un galu galā ziemas laikam «piestāv» makaroni, frī kartupeļi, pelmeņi un tamlīdzīgi ēdieni, kurus ēd visi, arī Karlīna.
Sanda uzskata, ka viņu ģimenes lielākā problēma ir kāre uz saldumiem. Tie nolikti brīvi pieejamā vietā, jo Sanda un Ģirts smejoties stāsta, ka stingri ierobežojumi šajā jomā nesuši tikai neparedzētus sarūgtinājumus. Piemēram, Ģirtam kāds paziņa stāstījis savu pieredzi. Proti, viņš saviem bērniem aizliedzis ēst konfektes līdz piecu gadu vecumam. Bet pēc tam aizliegtais auglis izrādījies tik salds, ka nu jau izaugušiem viņiem joprojām traucē pārlieku liela vēlme ēst kārumus.
Vakaros, kad kas īpašs gaidāms televīzijas programmā, tiek cepta pica. Pašu, nevis pasūtīta. Jo tai ir pavisam cita garša, var izvairīties no pārlieku liela sāļuma un neveselīgiem papildinājumiem uz tās. Un vispār, dzīvojot mājās, Sandai ir izdevies atbrīvoties arī no dažiem liekajiem kilogramiem. Par to, viņasprāt, jāpateicas tikai un vienīgi mājās gatavotam ēdienam.