Datu analīzes metodes bez tās nav iedomājamas, tā ka sociologi nav nekādi «plāno galdiņu urbēji», teic O. Žabko. Latvijas tirgū īpaši izplatīta ir kvantitatīvās aptaujas metode, taču pēdējā laikā valsts un pašvaldības iestādes finanšu līdzekļu taupības režīmā mēdz arī atteikties no sabiedriskās domas pētījumiem.
Tomēr O. Žabko uzskata, ka sociologi iegūst izglītību, kas sniedz vispusīgu izpratni par sabiedrības procesiem, tāpēc profesija ir perspektīva un sociologi atrod darbu ļoti dažādās iestādēs, uzņēmumos un organizācijās. Latvijas sociologi strādā arī ārvalstīs, piemēram, Barselonas Universitātes pētījumu centrā, Lielbritānijā pētījumu firmā u.c.
Veicot pētījumus un aptaujas, ir liela iespēja iepazīties ar visdažādākajām dzīves jomām, vienlaikus visu laiku nepieciešams papildināt zināšanas, paplašināt savu redzesloku. Daudzveidīgais un radošais darbs ikdienā ļauj sastapt dažādu profesiju pārstāvjus, nereti nākas apgūt arī citu profesiju specifiku.
Jārēķinās, ka darbs ir kampaņveida - īpaši ziemas mēnešos ir ļoti liela noslodze, darba stundas var ievilkties, toties sociologi ir brīvāki vasaras vidū, jo atvaļinājumu laikā mainās ikdienas ieradumi un tad parasti neviens pētījumus neveic, stāsta O. Žabko.