Saeimas Juridiskās komisijas deputāti, daļēji ņemot vērā Tieslietu padomes ierosinājumus, otrdien atbalstīja tiesnešu, prokuroru un Saeimas deputātu iekļaušanu vienotajā atlīdzības sistēmā. Tajā no nākamā gada 1. marta plānots iekļaut arī Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisiju (FKTK). Valdībai uzdots izvērtēt iespēju šajā likumā reglamentēt arī Latvijas Bankas amatpersonu un darbinieku atlīdzību atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem.
Saeimas Juridiskā biroja juristam Edgaram Pastoram bija grūti atcerēties, kura likumprojekta sagatavošanā (tās gaitā saņemtas 103 vēstules) pēdējos piecos gados vēl būtu ieguldīts tik nopietns darbs. Tiesnešiem un prokuroriem paredzēta vienreizējā kompensācija, kas varētu būt no 200 līdz 400 latiem kā starpība starp jauno algu un to, kādu šo iestāžu pārstāvji saņemtu, ja nākamgad atjaunotu agrāko atlīdzības sistēmu, kāda bija pirms tiesnešu algu samazināšanas. Tā tika apstrīdēta Satversmes tiesā. E. Pastors sēdē uzsvēra, ka vienreizējā kompensācija nav paredzēta, lai «atpirktos no tiesiskās paļāvības principa», bet gan vairāk kā atvainošanās žests, jo tiesnešu darba samaksā izmaiņas tiek veiktas pēdējā brīdī.
Jaunā tiesnešu mēnešalga, piemērojot koeficientus, tiks piesaistīta valsts pārvaldes augstākās kvalifikācijas juristu algām. Zemākā alga rajona tiesas tiesnesim būs 1157 lati pirms nodokļu nomaksas, bet Augstākās tiesas priekšsēdētājam - 2655 lati, Satversmes tiesas priekšsēdētājam - 3031 lats. Tas nozīmē tiesnešu algu pieaugumu par 43 procentiem.
Tiesneši iekļaušanu vienotajā sistēmā bija vērtējuši kā apdraudējumu tiesu neatkarības principam, kā arī uzskatīja to par krīzes risinājumu, kas būšot spēkā arī pēc tās.
Savukārt Saeimas juristi ir uzsvēruši, ka atlīdzības likums nav krīzes perioda normatīvs, bet gan jāuztver kā mēģinājums sakārtot atlīdzības sistēmu ilgam laikam, ko neliedz darīt tiesiskās paļāvības princips.
Vienotajā sistēmā iekļauti arī Saeimas deputāti, kuru darba samaksa būs saistīta ar vidējo algu tautsaimniecībā, piemērojot koeficientus. Tā palielināsies līdz 1413 latiem, bet deputāti vairs nesaņems piemaksas par darbu komisijās, reprezentācijas kompensācijas. Lauku deputāti varēs saņemt kompensāciju par transporta izdevumiem un dzīvojamo telpu īri, bet tās nevarēs pārsniegt vienu trešdaļu no algas. Uz tik lielu kompensāciju varēs pretendēt tikai Staņislavs Šķesters (ZZS), kurš dzīvo vistālāk no Rīgas - Mākoņkalnā. Lai saņemtu šo naudu, vajadzēs iesniegt dokumentus, kas apliecinās tēriņus.