(Ilgi smejas.) Jautājums interesants, tomēr īsti nav man, jo Ministru kabinetam ir pilnas tiesības pārvēlēt Rīgas brīvostas valdes locekļus. Ir daži portāli, kas raksta, ka tur ir bijusi tirgošanās saistībā ar Hipotēku un zemes bankas pamatkapitāla palielināšanu, kur it kā Reformu partija esot atteikusies balsot, ja nebūšot šīs vietas valdē. Es tam īsti negribētu ticēt. Jo, manuprāt, tāda nopietna partija, kuru vada arī kādreizējais valsts vadītājs, diez vai šādu valstisku jautājumu būtu sasējusi kopā ar ne tik nozīmīgu amatu.
Jums pašam ir bijusi saruna ar ekonomikas ministru par to, kas ir tie iemesli, kādēļ jums nākamais termiņš valdes locekļa amatā pagarināts netika?
Ar tiem termiņiem arī īsti ir, tā kā ir. Likums nekad nevienu brīdi nav prasījis triju gadu termiņu. Neizprotamā kārtā 2004. gadā ir parādījies šis triju gadu termiņš Rīgas brīvostas nolikumā, kas nav nevienā citā Latvijas ostā. Tas tagad ir arī labots, jo Ministru kabinets - ne šī jautājuma dēļ, bet vispār - ir pieņēmis jaunu Rīgas brīvostas nolikumu un arī šajā lietā to sakārtojis. Tomēr ministram vienmēr ir pilnas tiesības izvēlēties savu pārstāvi. Es uzsveru «savu», jo tieši ministru ostas valdē pārstāv šis viņa virzītais pārstāvis. Tā ir viņa atbildība. Es tik domāju, ka to varēja mierīgāk izdarīt, pasakot, ka ministrs vienkārši vēlas citu pārstāvi. Nevis izdomāt dažādus stāstus, kuri ne vienmēr atbilst patiesībai. Bet tas lai paliek ministra ziņā - lai pats to skaidro.
Rīgas brīvostas valdē būs Ārvalstu investoru padomes pārstāvis Ģirts Greiškalns. Vai tas varētu mainīt ostas politiku par labu ārvalstu investoriem?
Nedomāju, ka Ģirts Greiškalns būs tas, kas tagad metīsies ar pilnu krūti vest iekšā ārzemniekus. Bet, ja ministrs un viņa pārstāvētā partija ir uzsvēruši arī dažādus ētiskas dabas jautājumus, tad jūsu jautājums ir ļoti loģisks, jo, cik es saprotu no Ģirta Greiškalna izteikumiem publiskajā telpā, viņš negrasās pamest amatu un paliek ārvalstu investoru pārstāvis. Tāpēc es ļoti gribu cerēt, ka pieeja visiem būs vienāda. Es, darbojoties Rīgas ostā, vienmēr esmu skatījies tikai no ostas izdevīguma viedokļa, un man vienalga, kas īsteno labu projektu. Protams, es to negribētu slēpt, tuvāks sirdij vienmēr ir tas vietējais cilvēks. Bet, ja pārliecinoši pārāks priekšlikums ir kādam citam, tad, protams, priekšroka ir jādod tam, kam izdevīgāks piedāvājums. Skatīsimies. Ceru, ka ministrs sekos savam pārstāvim un prese sekos Ģirta Greiškalna darbiem.
No Reformu partijas puses ne reizi ir izskanējis, ka vajag mainīt ostu pārvaldības formu. Vai tā ir tik kritiska?
Katrreiz, kad jauna partija ienāk kādā nišā, kur citas partijas jau ir priekšā, tās piedāvā kaut ko tādu, lai varētu izcelties. Reformas pilnīgi visur. Vai ir vajadzīgs kaut kāds Pasaules Bankas pētījums šajā jautājumā, ko viņi tagad piedāvā? Un kāpēc Pasaules Bankas - tas arī uzreiz ir jautājums. Rīgas brīvostā ir bijis ļoti liels kravu apgrozījuma pieaugums. Rīgas brīvosta šobrīd ir vadošā osta Baltijas valstu starpā. Tā nekad līdz šim nav bijis - mēs esam apdzinuši Ventspili, Klaipēdu, Tallinu. Mēs esam pārkāpuši trīsdesmit miljonu gadā robežai. Mēs virzāmies uz priekšu, un šajā brīdī kaut ko būtisku mainīt? Tad ir jāatbild- kāpēc?
Vai Leonīds Loginovs savā amatā ir īstais cilvēks īstajā vietā?
Redziet, tas jautājums tagad ir ļoti interesants. Reformu partijai nu jau tagad ir divi pārstāvji Rīgas brīvostas valdē. Es, godīgi sakot, kad atnāca iepriekšējā pārstāve, gaidīju, kad viņa rosinās noņemt Loginovu. Un tad es, protams, konsultējoties ar ministru, būtu pieņēmis arī savu lēmumu. (Smaida.) Tagad viņi ir divi. Gaidīsim, kad šis jautājums parādīsies darba kārtībā. Domāju, no tā viņi nespēs aiziet.
Vai Rīgas domē jums šodien ir kaut minimāla sadarbība ar pozīciju, izņemot to, ka jūs sasveicināties?
Jā, nu retu reizi arī nesasveicināmies. Negribu medijus mācīt, bet tur vajag atnākt paskatīties. Ainārs Šlesers ir prom no Rīgas domes, bet viņa gars te saglabājies. Viņš bija tas, kurš teica, ka mēs esam 38, bet jūs - 22, un pie tā arī paliekam. Tas vainagojās ar Nila Ušakova teicienu, atbildot uz jautājumu par to, kurš darba kārtības jautājums sēdē tiek izskatīts, - kāda jums starpība, balsojiet pret, bet tikai ātrāk, lai mēs varam virzīties uz priekšu!