Aleksejs neilgi pirms finiša atzina, ka gājis visai traki, jo lielāko daļu distances bijušas smagas kājas. «Sen nebiju piedalījies nevienās gonkās - tikai intervālu braucienos augstkalnē. Pēc pāris stundām gan atlaida un bija labi.» Distances vidusdaļā viņš centās izrauties no lielās grupas, taču tā viņu ātri panāca. «Domāju, ka tomēr jāpamēģina kaut ko mainīt, jo lielā grupa tikai veda un veda. Neko darīt - nesanāca,» atzina sportists. Beigās gan viņam bija cerība pacīnīties par augstu vietu lielās grupas finišā, taču visu izšķīrusi nepareiza priekšā braucošā sportista izvēle. «Bija jau sajūta, ka ir iespēja, bet ar to pozīciju bišķiņ «nolažījos». Cerēju uz vienu no konkurentiem, kuram iesēdos astē, taču viņš īsti nebrauca līdz galam. Ja beigās būtu paņēmis pa labi, nevis pa kreisi, būtu kāds labāks braucējs priekšā,» Aleksejs ar nožēlu atzina, ka kopumā nav īpaši apmierināts ar to, kā viss sanāca. Šāda veida sacensībās bez komandas startēt ir ļoti sarežģīti, tāpēc Saramotins izteica cerību, ka nākamajām spēlēm varētu kvalificēties vairāki Latvijas riteņbraucēji un tad jau būtu daudz lielākas iespējas pacīnīties. Arī viņam, kuram 30 gadu vecumā bija olimpiskā debija. «Bija jau iekšā sajūta, ka pārstāvi Latviju, nevis klubu. Tā gonka ir savādāka nekā parastā, bet līdz galam jau jācīnās visos mačos.»
Vilšanos piedzīvoja spēļu rīkotāji, kuri cerēja uz titulētā sprintera Marka Kavendiša un šī gada Tour de France uzvarētāja Bredlija Viginsa panākumu. Kavendišam pietrūka atbalsta, lai izrautos no lielās grupas un censtos noķert aizbēgušos līderus. Kritienu piedzīvoja pirms četriem gadiem Pekinā divas olimpiskās medaļas izcīnījušais šveicietis Fabians Kančelara, kurš pretendēja uz trešo vietu.
1. augustā notiks individuālais brauciens, taču Latvija tajā nebūs pārstāvēta, jo šī disciplīna nav Saramotina specialitāte.