Termiņa pagarināšanu neatbalstīja arī opozīcijā esošā apvienība _Par labu Latviju!_, kuras viens no līderiem Andris Šķēle to skaidroja ar šonedēļ valdībā atbalstīto akciju sabiedrību _Parex banka_ un _Citadele banka_ pārdošanas stratēģiju. Viņaprāt, pārdošanas procesa laikā nevar notikt politiskās kaislības ap šīm bankām.
Par izmeklēšanas komisijas pilnvaru termiņa pagarināšanu vēl uz deviņiem mēnešiem nobalsoja 30 deputātu no Saskaņas centra un Visu Latvijai!-TB/LNNK (izņemot Gaidi Bērziņu).
Pret bija 40, atturējās 16 deputātu. Tādējādi komisija darbu beigs 24. maijā, kad noslēdzas tās triju mēnešu pilnvaru termiņš.
Debatēs Kārlis Šadurskis (Vienotība) sacīja - ja šajā laikā vienīgais, ko komisija ir varējusi noskaidrot, ir tikai tas, ka Parex bankai bija būtiska ietekme uz Latvijas ekonomisko un finanšu situāciju, tad tuvākajā sēdē Saeimai vajadzētu uzklausīt tās gala ziņojumu. Sēdes darba kārtībā netika iekļauts komisijas sagatavotais starpziņojums.
No deputātu neoficiāli sacītā varēja secināt, ka komisijas lietderība tiek apšaubīta vairāku iemeslu dēļ. Ģenerālprokuratūrā jau šī lieta ir pabeigta, un tas nozīmētu apšaubīt prokuratūras darbu. Parex bankas pārņemšanu jau vērtēja arī 9. Saeimas Nacionālās drošības komisija.
Nav kliedētas arī aizdomas, vai komisijas deputātiem nav kādas neafišētas intereses. Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) debatēs norādīja, ka līdz šim ir vērtēta tikai valdības darbība bankas pārņemšanā, bet nav izpētīta kontrolējošo institūciju darbība. Viņa kolēģis I. Parādnieks norādīja, ka pirmos dokumentus komisija saņēmusi tikai 3. maijā un esot jūtama pretdarbība tās darbam, kura mērķis ir dot politisku novērtējumu notikušajam. Arī I. Pimenovs norādīja, ka no komisijas neatkarīgu iemeslu dēļ tā tikai tagad varētu sākt darbu. Atsevišķi opozīcijas deputāti gan bija noskaņoti atkal vākt vienas trešās daļas deputātu parakstus, lai vēlreiz veidotu izmeklēšanas komisiju.