Sievietēm šī problēma sastopama trīs reizes biežāk nekā vīriešiem. Inkontinences iemesli var būt dažādi. Urīnnesaturēšana nav dzīvībai bīstama diagnoze, bet tā ļoti pasliktina dzīves kvalitāti tiem cilvēkiem, kas ir sociāli aktīvi. Šīs problēmas dēļ cilvēki sāk izvairīties iziet sabiedrībā, jo «slapjums biksēs» var izsprukt, pat skaļāk smejoties, nesot kādu smagumu, mazliet paātrinot gaitu. Muskuļu tonuss atslābinās gan jaunām sievietēm pēc dzemdībām, gan arī vecākiem cilvēkiem. Urīnnesaturēšanu var izraisīt arī dažādas saslimšanas.
Taču jebkuram, kuru skārusi šī problēma, atzīties ne tikai sev, bet kur nu vēl citiem, ir psiholoģiski grūti. Pat sarunās ar ārstu šis jautājums netiek cilāts, bet, kā uzsver I. Barkāne, jārunā par inkontinenci ir, jo daudzi nemaz nezina, ka urīnuzsūcošajiem līdzekļiem konkrētu diagnožu gadījumā ir pieejams arī valsts atbalsts - 50% kompensācija. Pie šādām saslimšanām tiek pieskaitītas: cerebrāli vaskulārās slimības, piemēram, insults; ļaundabīgie audzēji vai audzēji ar neskaidru vai nezināmu dabu; nervu sistēmas slimības, piemēram, Pārkinsona vai Alcheimera slimība, multiplā skleroze un bērnu cerebrālā trieka; endokrīnās slimības - 1. un 2. tipa cukura diabēts ar neiroloģiskām komplikācijām. (Ja cilvēks ar cukura diabētu slimo vairāk nekā piecus gadus, viņam var sākties neiroloģiskās komplikācijas); smaga garīga atpalicība; kakla un ķermeņa ievainojuma sekas - mugurkaulāja lūzumi, smadzeņu bojājumi.
Taču jāiegaumē, ka netiek kompensēti visi urīnuzsūcošie līdzekļi, bet tikai autiņbikses un jostiņbikses, kas galvenokārt domātas gulošiem slimniekiem, un apakšveļas bikses, kas paredzētas tiem, kuri var paši sevi aprūpēt. Tās ir ērtas, neierobežo kustības un nav jāuztraucas par neveiklām situācijām ikdienā. Ir arī citi risinājumi - ieliktņi, sākot no mazas uzsūktspējas līdz lielāku problēmu risinājumam. Ir gan sievietēm domāti ieliktnīši, gan vīriešiem paredzēti.
Izvēloties jebkuru no urīnuzsūcošajiem izstrādājumiem, ir jāzina trīs lietas. Pirmkārt, kāds ir vispiemērotākais veids (autiņbikses, jostiņbikses, bikses vai ieliktņi), otrkārt, nepieciešamais izmērs (izmēri - XS, S, M, L, XL), treškārt, atbilstošākā uzsūktspēja (ražotāji piedāvā trīs variantus).
Ar urīnnesaturēšanu sasirgušais var mēģināt cīnīties. «Taču vispirms jānoskaidro šīs veselības problēmas iemesls,» iesaka I. Barkāne. Ir speciāli muskulatūru stiprinoši vingrinājumi. Ja tie nepalīdz, var būt, ka noder medikamentozā terapija. Pastāv iespēja arī veikt operāciju.