Ķīnā dzimušais Lielbritānijas zinātnieks Čārlzs Kao ieguva pusi no 10 miljonu zviedru kronu (600 tūkstoši latu) lielās prēmijas par pētījumiem, kas sniedza plašas iespējas optisko šķiedru izmantošanai.
Č.Kao atklāja, kā pārraidīt gaismu lielos attālumos caur optisko stikla šķiedru, kas ir tik tieva kā cilvēka mats. Viņa 1966.gada atklājums ļāva radīt optisko šķiedru komunikāciju tīklu, kas šodien pārraida balss, video un liela ātruma interneta datus. «To, ko riteņi deva transportam, optiskā šķiedra deva telekomunikācijām,» uzskata Č.Kao bijušais kolēģis Ričards Epsvorts. «Optiskā šķiedra ļauj pārraidīt lielu informācijas daudzumu ar nelielu enerģijas patēriņu lielā attālumā.»
ASV zinātnieki Vilārds Boils un Džordžs Smits saņem daļu prēmijas par to, ka viņi izgudroja pirmo sekmīgo attēlu atveidošanas tehnoloģiju, izmantojot digitālu sensoru. Tas radīja sava veida revolūciju fotogrāfijā, jo ļāva attēlu saglabāt elektroniski, ne tikai uz filmas.
V.Boils un Dž.Smits izstrādāja mūsdienās gandrīz ikvienā digitālajā fotoaparātā esošo sensoru, kas gaismu spēj pārveidot lielā skaitā pikseļu - nelielos krāsas punktiņos, kas veido digitālo attēlu, raksta AP. Šis izstrādājums revolucionizēja astronomiju, jo ļāva ar digitālajiem fotoaparātiem aprīkotajiem satelītiem uzņemt attēlus iepriekš neredzētos izplatījuma nostūros.