Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +6 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 26. decembris
Megija, Dainuvīte, Gija

Nodod stafeti jaunajiem talantiem

Iepriekšējie laureāti saglabājuši galveno medaļu pretendentu statusu, taču virkne augstākā līmeņa atlētu pagājuši maliņā. 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs Latvijas komandas sastāvā nebūs kādreizējo līderu Ilmāra Briča, Jāņa Miņina, Edgara Maskalāna, Annas Orlovas, Gunta Rēķa un laikam jau arī Madaras Līdumas.

Pēdējo sezonu statusu maiņas un pieticīgie rezultāti piesardzīgi mudina lūkoties arī Mārtiņa Rubeņa virzienā. Vankūveras olimpisko spēļu vicečempioni brāļi Andris un Juris Šici, skeletonists Martins Dukurs un viņa brālis Tomass, kurš bija ceturtais, gatavojas cīnīties par medaļām arī Sočos.

Bobslejā pilotu maiņa

«Šaubos, vai vēl kādai valstij Soču olimpiādē būs piloti ar tikai trīs vai četru gadu pieredzi. Lielvalstīm pilnīgi noteikti ne,» bobsleja izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim jau pirmsolimpiskās sezonas priekšvakarā ir skaidrs, ka četrgades galvenajās sacensībās bobsleja kamanu vadības sviras būs jāuztic braucējiem bez olimpisko spēļu pieredzes. Pēdējos divos gados Latvijas izlasē pilnībā nomainījušies piloti. Pagājušajā ziemā Jānis Miņins pagāja maliņā, savukārt pirms jaunās sezonas Edgars Maskalāns paziņojis par karjeras beigšanu.

Nedienas ar pilotiem sākās jau iepriekšējās olimpiādes laikā Vankūverā. Atklāšanas ceremonijas laikā Miņinam tika veikta apendicīta operācija, un olimpiskajās spēles viņš tā arī nestartēja. Latvija bija pārstāvēta tikai ar vienu - Edgara Maskalāna ekipāžu divnieku un četrinieku sacensībās. Nestartējot Miņinam, olimpiskais starts gāja secen arī diviem viņa četrinieka ekipāžas stūmējiem Intaram Dambim un Oskaram Melbārdim. Lai līdzīga situācija neatkārtotos, atbraucis mājup, Melbārdis pats izlēma sēsties pie pilota svirām, un tādējādi Latvija ieguva jaunu un talantīgu pilotu. Soču virzienā stūrēja arī Maskalāns, taču palika pusceļā. Hroniskie savainojumi bija par iemeslu tam, kāpēc neierastā laikā - sezonas priekšvakarā - Maskalāns beidza aktīvā sportista gaitas 30 gadu vecumā.

Puslīdz skaidrs, ka Latvijas bobsleja cerība Sočos būs Melbārdis pēc tikai trīs ar pusi sezonu būšanas pilota ādā un bez olimpisko spēļu pieredzes arī kā stūmējam. Otrā pilota kandidatūra ir atklāta. Tikai 19 gadu vecais Oskars Ķibermanis pieteicies kā nopietns konkurents Uģim Žaļimam, kurš, līdzīgi kā Melbārdis, pilota gaitas uzsāka 2010./2011. gada sezonā.

Stūmēju aprindās ir tikai divi sastāva zaudējumi, taču arī tikai diviem ir olimpisko spēļu pieredze. Vankūveras olimpisko spēļu dalībnieki Maskalāna četrinieku ekipāžā Mihails Arhipovs un Pāvels Tulubjevs vairs nestartē, savukārt, ko nozīmē olimpiskās sacensības, no stūmējiem ir izbaudījuši tikai Daumants Dreiškens un Raivis Broks.

Daļēja paaudžu maiņa

Atšķirīgā noskaņojumā pēc Vankūveras olimpiskajām spēlēm punktu sportošanai pielika pieredzējušākie kamaniņu braucēji Guntis Rēķis un Anna Orlova, bet nākamās divas sezonas pārdomu režīmā aizvadīja Mārtiņš Rubenis. Viņš gan ir apņēmības pilns kopā ar pārējiem komandas līderiem gatavoties Sočiem.

Rēķis šķita pārlieku neskumstam par vietu trešā desmita vidū, lai gan atzina, ka atrašanās vienā līmenī ar sportistu no Indijas sirdi nesilda. «Laikam palieku vecs,» puspajokam sacīja tobrīd 35 gadus vecais sportists. Orlova atzinās, ka pēdējā nopietnajā startā cerējusi tikt augstāk par 14. pozīciju - labāko desmitniekā. 2006. gada Turīnas olimpisko spēļu medaļnieks Mārtiņš Rubenis ar skaļiem paziņojumiem nemētājās, bet nākamās sezonas pavadīja, lavierējot starp trenera un sportista pienākumiem un gaidot, kāda būs Soču olimpiskā trase. Acīmredzot rezultāts bijis pieņemams, lai Mārtiņš būtu gatavs no šīs sezonas startēt ar pilnu jaudu. Vankūverā visus ar sudraba godalgas izcīnīšanu pārsteidza brāļi Andris un Juris Šici, taču karjeras turpinājums bija nepatīkamiem starpgadījumiem bagāts. Pēcolimpiskajā sezonā ieilga Andra atlabšana pēc pleca operācijas, bet pirms pagājušās sezonas smagā autoavārijā cieta vecākais no brāļiem - Juris. Neskatoties uz likstām, brāļi cienīgi aizvadīja abas sezonas, 2011. gadā Turīnā pat pamanoties izcīnīt pasaules čempionāta bronzas medaļas. Visticamāk, tieši viņi būs mūsu galvenās cerības 2014. gada olimpiskajās sacensībās kamaniņu sportā.

Biatlona līderi prom

Vislielākās izmaiņas pēc nesekmīgā starta Vankūverā notikušas Latvijas biatlona izlasēs. Labākais Latvijas kungu izlases biatlonists Vankūverā Ilmārs Bricis beidzis aktīvā sportista gaitas jau pagājušajā sezonā un pievērsies trenera darbam Lietuvas izlasē. Labākā dāma Madara Līduma arī nestartēja jau iepriekšējā sezonā, un maz ticams, ka pēc gaidāmajām pārmaiņām personiskajā dzīvē viņa atgriezīsies trasē līdz Soču olimpiskajām spēlēm. Pēc Vankūveras jau punktu aktīvajām sportista gaitām pielika Krispats Lībietis, kuram karjerā divi olimpiskie starti 2006. un 2010. gadā.

Kungu izlasē tagad lielākas vai mazākas cerības Sočos tiek saistītas ar Andreju Rastorgujevu un Edgaru Piksonu, bet dāmu vidū pagaidām grūti saskatīt ko vairāk par «tūristu». Pašreizējā līdere Žanna Juškāne Vankūverā uzrādīja sliktākos rezultātus no Latvijas biatlonistēm. Nākamajās divās sezonās Pasaules kausa izcīņā rezultāti pat gadījuma pēc nav bijuši labāki.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Latvijas sportisti Vankūverā

Ātrslidošana
Haralds Silovs (20. vieta 5000 metros)
Biatlons
Ilmārs Bricis* (14. sprintā, 32. iedzīšanā, 74. klasikā, 19. stafetē)
Kaspars Dumbris* (73. klasikā),
Edgars Piksons (78. sprintā, 37. klasikā, 19. stafetē),
Kristaps Lībietis* (64. sprintā, 70. klasikā, 19. stafetē),
Andrejs Rastorgujevs (50. sprintā, 58. iedzīšanā, 19. stafetē),
Madara Līduma* (57. sprintā, 38. iedzīšanā, 67. klasikā, 19. stafetē),
Žanna Juškāne (79. sprintā, 84. klasikā, 19. stafetē),
Līga Glāzere* (69. sprintā, 78. klasikā, 19. stafetē),
Gerda Krūmiņa* (48. sprintā, 57. iedzīšanā, 69. klasikā, 19. stafetē)
Bobslejs
Edgars Maskalāns* (8. divniekos, 11. četriniekos)
Jānis Miņins*, Daumants Dreiškens, Intars Dambis, Oskars Melbārdis, Raivis Broks, Pāvels Tulubjevs*, Mihails Arhipovs*
Distanču slēpošana
Anete Brice* (70. 10 km),
Jānis Paipals (72. 15 km, 62. sprintā, 54. iedzīšanā)
Kalnu slēpošana
Roberts Rode (58. nobraucienā),
Kristaps Zvejnieks (62. milzu slalomā, 38. slalomā),
Liene Fimbauere (51. milzu slalomā, 49. slalomā)
Kamaniņas
Maija Tīruma (9.),
Anna Orlova* (11.),
Agnese Koklača (24.),
Mārtiņš Rubenis (11.),
Inārs Kivlenieks (18.),
Guntis Rēķis* (26.),
Andris Šics/Juris Šics (2.)
Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš (12.)
Skeletons
Martins Dukurs (2.)
Tomass Dukurs (4.)
Šorttreks
Haralds Silovs* (10. 1500 m, 16. 1000 m, 12. 500 m)
* Negatavojas startam Soču olimpiskajās spēlēs

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli









Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus














Melu tvertne

Vairāk Melu tvertne


Vēlēšanas2018

Vairāk Vēlēšanas2018






Hokejs2018

Vairāk Hokejs2018






Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018


Publikāciju iegāde

Vairāk Publikāciju iegāde










Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena




Citi

Vairāk Citi


Latvijā

Vairāk Latvijā


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Pasaulē

Vairāk Pasaulē



Velo Diena

Vairāk Velo Diena



Dienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Viedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Skolas Diena

Vairāk Skolas Diena



Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija



Citi

Vairāk Citi



SestDiena

Vairāk SestDiena


KDi

Vairāk KDi





Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrā



Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena





Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena







Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils







Šodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā



Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms




Izklaide

Vairāk Izklaide







Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?