Pakalpojumu spektrs kļūst arvien plašāks un daudzpusīgāks, fitnesa klubos dažāda veida treniņos iespējams sagatavoties visdaudzveidīgākajām ikdienas dzīves vajadzībām, lai būtu fiziski aktīvs un veselīgs. Piemēram, lai labā fiziskā formā dotos slēpot vai nodarbotos ar mazbērniem, skaidro eksperts.
Šajā profesijā iespējams specializēties, piemēram, kā grupu nodarbību vadītājam - vadīt klasiskās aerobikas, spēka, speciālās, jogas nodarbības vai būt privātam trenerim. «Papildus studējot, var kļūt par vēl plašāka profila speciālistu - dzīves stila treneri. Īpaši izplatīti tas ir Eiropā. Sporta klubos arvien pieprasītāki kļūst speciālisti ar fizioterapijas, uztura zinātnes zināšanām, kuri palīdz cilvēkiem sakārtot gan ķermeni, gan garu,» teic G. Kuzņecovs. Gan asociācijas, gan citu zemju organizētajos kursos un semināros regulāri apgūstamas nozares jaunākās tendences un treniņu metodes.
«Profesijas būtība izpaužas kombinācijā, kurā apvienots augstas klases speciālists veselības sportā un sporta zinātnē. Noteicošais nav sacensību gars, muskuļu uztrenēšana, bet gan atrast piemērotāko cilvēku labsajūtai un arī stiprināt viņu garīgo veselību,» stāsta speciālists. Viņš atzīst, ka treneru vīriešu vairāk ir trenažieru zālēs, bet sievietes biežāk vada grupu nodarbības. Lai gan pārsvarā par fitnesa treneriem strādā jauni cilvēki līdz 40 gadu vecumam, arī kundzes gados labā fiziskā formā vada grupu, tāpat jogas un citas nodarbības.