Pēc traģiskā notikuma ASV izskanējušas diskusijas par ieroču drošības likumiem un garīgās veselības aprūpes kvalitāti. «Brīdī, kad mūsu sarunas ir kļuvušas tik polarizētas, brīdī, kad mēs visās pasaules nelaimēs vainojam tos, kuri domā citādi nekā mēs, ir svarīgi uz brīdi apstāties un pārliecināties, ka mēs viens ar otru runājam dziedējošā, nevis ievainojošā valodā,» uzrunājot 14 tūkstošus Arizonas Universitātē sanākušo, sacīja B. Obama. «Ieklausīsimies uzmanīgāk cits citā, būsim iejūtīgāki un atgādināsim sev, ka mūsu cerības un sapņi ir kopīgi.» Prezidents piebilda, ka ir neiespējami uzzināt, «kas varēja nepieļaut izdarītos šāvienus un kādas domas slēpās trakojošā vīrieša prātā».
B. Obama slavēja to cilvēku drosmi, kuri apturēja šāvēju, kamēr viņš pārlādēja ieroci. «Varonība ir mums visapkārt, tik daudzu mūsu līdzpilsoņu sirdīs, un tā gaida iespēju izpausties, līdzīgi kā tas notika sestdienas rītā,» Baltā nama saimnieka teikto citē BBC.
Brīdī, kad prezidents paziņoja, ka galvā sašautā G. Gifordsa ceturtdien pirmo reizi atvērusi acis, viņas vīrs astronauts Marks Kellijs aiz aizkustinājuma sadevās rokās ar ASV pirmo lēdiju Mišelu Obamu un iekšzemes drošības ministri Džanetu Napolitāno. «Gabija atvēra acis. Viņa zina, ka mēs esam šeit. Viņa zina, ka mēs viņu mīlam,» teica B. Obama. «Viņa zina, ka mēs būsim kopā ar viņu neapšaubāmi sarežģītajā ceļā.»
Prezidents arī pauda cerību, ka ASV piepildīs nošautās meitenītes Kristīnas Teilores Grīnas cerības. «Es vēlos, lai mūsu demokrātija būtu tik laba, kādu viņa to iztēlojās,» sacīja O. Obama, pieminot meiteni, kas nākusi pasaulē amerikāņiem traģiskajā 2001. gada 11. septembrī un jau deviņu gadu vecumā izrādīja interesi pa politiku.